Քաղաքական 14:46 07/10/2017 Հայաստան
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիի հրավերով հոկտեմբերի 9-ին երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի ԻԻՀ։
Կառավարության տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, Հայաստանի կառավարության ղեկավարը Թեհրանում հանդիպումներ կունենա ԻԻՀ նախագահ Հասան Ռոհանիի, նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիի, Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանիի հետ:
Կարեն Կարապետյանն այցելելու է նաև «Արարատ» մարզական ակումբ, որտեղ նախատեսված է նրա հանդիպումը տեղի հայ համայնքի, այդ թվում՝ գործարար հատվածի ներկայացուցիչների հետ:

Politics 15:29 07/10/2017 Armenia
Armenia’s PM Karen Karapetyan will pay two-day official visit to the Islamic Republic of Iran (IRI) at the invitation of Iranian Vice-President Eshaq Jahangiri.
As the press department at the government reported in a release, the head of the cabinet will hold meetings with the President of IRI Hassan Rouhani, Vice-President Eshaq Jahangiri and the Speaker of Parliament Ali Larijani.
Karapetyan will attend Ararat sport club to meet with members of the Armenian community, including business representatives.