Հասարակություն 10:42 11/10/2017 Հայաստան
Ս.թ. հոկտեմբերի 10-ին ՀՀ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ԶՈւ զինծառայող, շարքային Չապլին Արմենի Մարգարյանը (ծնված 1998թ.):
ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Society 11:02 11/10/2017 Armenia
The Armenian defense ministry announced on Wednesday that serviceman of the RA Armed Forces, private Chaplin Armen Margaryan (born 1998) was killed by Azerbaijani fire on October 10 at a military unit located in the northeastern direction of the Republic of Armenia.
An investigation is underway for details of Margaryan’s death, the ministry said in a released statement.
“The Defense Ministry shares the grief of the loss and extends its condolences to the family members, relatives and fellow servicemen of the deceased soldier,” read the statement.