Քաղաքական 17:40 21/10/2017 Հայաստան
Այսօր հրետանային ուսումնական ստորաբաժանումներից մեկում հանդիսավորությամբ նշվել է ՀՀ զինված ուժերի հրթիռային զորքերի և հրետանու վարչության կազմավորման 25-րդ տարեդարձը:
ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ զորատեսակի տարեդարձի կապակցությամբ, ՀՀ պաշտպանության նախարարի և ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի հրամաններով մի խումբ հրետանավորներ արժանացել են գերատեսչական մեդալների, պատվոգրերի և արժեքավոր նվերների:
Շնորհավորելով զինված ուժերի հրետանավորներին հոբելյանական տարեդարձի կապակցությամբ՝ ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը բարձր է գնահատել կրակային հզոր զորատեսակի՝ հրետանու դերը բանակի մարտունակության ապահովման գործում և հատուկ ընդգծել հրետանավորների դերակատարումը ապրիլյան մարտական գործողությունների ընթացքում հակառակորդին արժանի հակահարված հասցնելու գործում:
Հանդիսավոր միջոցառման մասնակիցները ծանոթացել են հայրենական ռազմարդյունաբերական ձեռնարկությունների` հրետանային զորքերի համար արտադրվող որոշ արտադրատեսակներին և հետևել հրետանային ստորաբաժանումների ցուցադրական պարապմունքներին:

Politics 18:24 21/10/2017 Armenia
The 25th anniversary of establishment of the rocket and artillery troops of the Armenian Armed Forces was marked on Saturday at one of artillery training grounds.
As the press department at the Ministry of Defense reported, on the occasion of the anniversary number of artillerymen were awarded medals, diplomas and valuable gifts by the decrees of the Defense Minister and the Chief of RA Armed Forces General Staff.
Congratulating on the anniversary of the artillery troops, Defense Minister Vigen Sargsyan praised the significant role of the artillery in ensuring combat readiness of the army, the artillerymen’s contribution to the April military actions and the decent retaliation measures taken against the enemy.
According to the source, the participants next got familiarized with the products of the artillery weaponry manufactured by local companies and followed tactical exercised displayed by the personnel.