Քաղաքական 14:24 25/10/2017 Արցախ
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, այսօր ԵԱՀԿ առաքելությունը Արցախի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացրել  Հադրութի շրջանի հարավարևելյան ուղղությամբ։
Արցախի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկը, նրա դաշտային օգնական Օգնեն Յովիչը (Բոսնիա և Հերցեգովինա) և գրասենյակի աշխատակից  Մարտին Շուստերը (Գերմանիա), ինչպես նաև ԵԱՀԿ Բարձր մակարդակի պլանավորման խմբի (ԲՄՊԽ) ներկայացուցիչ փոխգնդապետ Պատրիկ Ֆարելին (Իռլանդիա)։
Շփման գծի հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի դաշտային օգնականներ Գենադիե Պետրիկան (Մոլդովա) և Միխայիլ Օլարուն (Մոլդովա), ինչպես  նաև  ԵԱՀԿ ԲՄՊԽ ներկայացուցիչ փոխգնդապետ Ալեքսանդր Նեպոկրիտիխը (Ռուսաստան)։
Դիտարկումն անցել է ըստ նախատեսված ժամանակացույցի: Դիտարկման առաքելությանն արցախյան կողմից ուղեկցել են Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության և պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչները:

Politics 14:41 25/10/2017 NKR
The OSCE Mission conducted today a planned monitoring of the Line of Contact between the armed forces of Artsakh and Azerbaijan in the south-east direction of the Hadrut region, Artsakh foreign ministry reported in a press statement.
According to the source, from the positions of the Defense Army of the Republic of Artsakh, the monitoring was conducted by Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office (CiO) Ambassador Andrzej Kasprzyk, his Field Assistant Ognjen Jovic (Bosnia and Herzegovina) and Office staff member Martin Schuster (Germany), as well as representative of the OSCE High-Level Planning Group, Lieutenant-Colonel Patrick Farrely (Ireland).
From the opposite side of the Line of Contact, the monitoring was conducted by Field Assistants to the Personal Representative of the OSCE CiO Ghenadie Petrica (Moldova) and Mihail Olaru (Moldova), as well as representative of the OSCE High-Level Planning Group Lieutenant-Colonel Alexander Nepokrytykh (Russia).
The monitoring passed in accordance with the agreed schedule, the source said, adding from the Artsakh side, the monitoring mission was accompanied by representatives of the Republic of Artsakh Ministry of Foreign Affairs and Ministry of Defense.