Քաղաքական 17:10 15/11/2017 Հայաստան
Գերմանիայում գործող «Վտանգված ժողովուրդներ» իրավապաշտպան կազմակերպությունը պահանջում է գերմանական քաղաքներում Հայոց ցեղասպանության և այլ քրիստոնյա փոքրամանսությունների զոհերի հիշատակին նվիրված հուշարձաններ կանգնեցնել:
«Էրմենիհաբեր»-ի փոխանցմամբ, իրավապաշտպան կազմակերպությունը պահանջը ներկայացրել է Գերմանիայի քաղաքների կոնգրեսին: Պահանջ-նամակը փոխանցվել է կոնգրեսի նախագահ Եվա Լոհսեին:
«Վտանգված ժողովուրդներ» կազմակերպության ներկայացուցիչ Քեմալ Սիդոն նշել է, որ Գերմանիան տեղյակ է եղել Օսմանյան Կայսրության կողմից իրագործվող կոտորածների մասին:
«Այդ իսկ պատճառով շատ կարևոր է ջանքեր գործադրել, որպեսզի այստեղ ապրող հայերին և մյուս տուժած ժողովուրդների ներկայացուցիչներին թույլ չտանք, որ մոռանան կատարվածը, և մի վայր հատկացնենք, որտեղ հարգանքի տուրք կմատուցեն զոհերին»:
Կազմակերպության հայտարարության մեջ նշվում է, որ Օսմանյան Կայսրությունը բացի հայերի ցեղասպանությունից իրականացրել է նաև այլ քրիստոնյա փոքրամասնությունների կոտորածներ, որոնց զոհ են դարձել մոտ 1.5 միլիոն մարդ:

Politics 20:00 15/11/2017 Armenia
Society for Threatened Peoples international human rights organisation in Germany is insisting on erecting monuments commemorating the victims of the Armenian Genocide and other Christian minorities in German cities.
As Ermenihaber reported, the human rights group has submitted such a demand to the German Association of Cities, with the demand letter handed over to its president Eva Lohse.
According to the source, Kamal Sido, a member of the Society for Threatened Peoples, noted that Germany was aware of the massacres committed by the Ottoman Empire.
“This is why it is highly important to take efforts to prevent the Armenians and other affected peoples living here from forgetting what happened, and to allocate a place to pay tribute to the victims,” he said.
The statement of the organization remarked that apart from the Armenian Genocide, the Ottoman Empire also committed massacres of other Christian minorities, claiming about 1,5 million lives.