Հասարակություն 13:27 18/11/2017 Արցախ
Նոյեմբերի 12-ից 18-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում նախորդ շաբաթներից հաստատված հարաբերական հանգիստ օպերատիվ իրադրությունը մնացել է անփոփոխ: Այս մասին հայտնում են Արցախի ՊԲ-ից:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 200 անգամ՝ հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 2500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են առաջնագծում մնալ թելադրողի դերում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Society 14:07 18/11/2017 NKR
The situation along the Line of Contact between Nagorno-Karabakh (Artsakh) and Azerbaijan is reported to have remained relatively calm over the past week.
The Azerbaijani forces made more than 200 ceasefire breaches, firing over 2500 shots towards the Armenian positions from firearms of different calibers from 12 to 18 November, the press service of the Artsakh Defense Ministry told Panorama.am.
The frontline units of the Defense Army continue keeping the situation under control, confidently conducting their military vigil.