Քաղաքական 14:12 05/12/2017 Հայաստան
Դեկտեմբերի 6-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը կմեկնի Վիեննա՝ մասնակցելու դեկտեմբերի 7-8-ը կայանալիք Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության մասնակից պետությունների արտգործնախարարների խորհրդի 24-րդ նիստին։
ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության հաղորդմամբ, ԵԱՀԿ նախարարական խորհրդի շրջանակներում Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը հանդիպումներ կունենա մի շարք երկրների իր գործընկերների հետ։
Դեկտեմբերի 6-ին Վիեննայում նախարար Նալբանդյանը հանդիպում կունենա ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ։ Նախատեսված է նաև Հայաստանի և  Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի և Էլմար Մամադյարովի հանդիպումը։
Դեկտեմբերի 9-ին Վիեննայում Էդվարդ Նալբանդյանը կանցկացնի եվրոպական երկրներում և Եվրոպայում տեղակայված միջազգային կազմակերպություններում ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների խորհրդակցությունը։

Глава МИД Армении Эдвард Налбандян 6 декабря отбудет в Вену: запланирована встреча с Мамедъяровым
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 6 декабря отбудет в Вену, где 7-8 декабря примет участие в 24-м заседании Совета глав МИД государств-членов ОБСЕ. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении,
Э.Налбандян 6 декабря в Вене он встретится с сопредседателями Минской группы ОБСЕ по урегулированию карабахского конфликта. Запланирована также встреча Э.Налбандяна с главой МИД Азербайджана Эльмаром Мамедъяровым.
Отмечается также, что 9 декабря в Вене Э.Налбандян проведет совещание с руководителями дипмиссий Армении в европейских странах и расположенных в Европе международных организациях.
- Миссия ОБСЕ 6 декабря проведет плановый мониторинг линии соприкосновения вооруженных сил Арцаха и Азербайджана
- Замглавы МИД Армении: Прогресса в переговорах по карабахскому урегулированию не будет до тех пор, пока позиция Баку не изменится
- Глава МИД Армении Эдвард Налбандян на пресс-конференции с Лавровым: Хорошо бы, если бы заявления Баку соответствовали делам