Քաղաքական 14:12 05/12/2017 Հայաստան
Դեկտեմբերի 6-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը կմեկնի Վիեննա՝ մասնակցելու դեկտեմբերի 7-8-ը կայանալիք Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության մասնակից պետությունների արտգործնախարարների խորհրդի 24-րդ նիստին։
ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության հաղորդմամբ, ԵԱՀԿ նախարարական խորհրդի շրջանակներում Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը հանդիպումներ կունենա մի շարք երկրների իր գործընկերների հետ։
Դեկտեմբերի 6-ին Վիեննայում նախարար Նալբանդյանը հանդիպում կունենա ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ։ Նախատեսված է նաև Հայաստանի և  Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի և Էլմար Մամադյարովի հանդիպումը։
Դեկտեմբերի 9-ին Վիեննայում Էդվարդ Նալբանդյանը կանցկացնի եվրոպական երկրներում և Եվրոպայում տեղակայված միջազգային կազմակերպություններում ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների խորհրդակցությունը։

Politics 14:56 05/12/2017 Armenia
Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian will depart for Vienna on 6 December to take part in the 24th OSCE Ministerial Council scheduled for 7-8 December, the press service of the Armenian Foreign Ministry told Panorama.am.
On the silliness of the OSCE Ministerial Council, Minister Nalbandian will hold meetings with his partners from several countries.
The top Armenian official is scheduled to meet with the co-chairs of the OSCE Minsk Group on 6 December. A meeting between the Armenian foreign minister and his Azerbaijani counterpart Elmar Mammadyarov is also on the agenda.
On December 9, Edward Nalbandian will hold a consultation of the heads of Armenian diplomatic missions in European countries and international organizations in Europe.