Հասարակություն 12:00 13/12/2017 Տարածաշրջան
Դեկտեմբերի 13-ին, ժամը 10։04-ին տեղեկություն է ստացվել, որ սույն թվականի դեկտեմբերի 13-ին, տեղական ժամանակով ժամը 01:41-ին (Գրինվիչի ժամանակով` դեկտեմբերի 12-ին, ժամը 21:41-ին) ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 30.770 և արևելյան երկայնության 57.280 աշխարհագրական կոորդինատներով (Իրան, Քերման քաղաքից 53 կմ հյուսիս-արևելք), օջախի 10 կմ խորությամբ, 6.1 մագնիտուդով երկրաշարժ:
ՀՀ ԱԻՆ-ից հայտնում են, որ ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը էպիկենտրոնում կազմել է 8 բալ: Ըստ նախնական տվյալների զոհերի և ավերածությունների մասին տեղեկություններ չկան:
Հիշեցնենք, որ երեկ  Քերման քաղաքից 38 կմ հյուսիս-արևելք  օջախի 10 կմ խորությամբ, 5.9 մագնիտուդով երկրաշարժ էր տեղի ունեցել: Ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը էպիկենտրոնում կազմել էր 7-8 բալ:

Society 13:15 13/12/2017 Armenia
A 6.1 magnitude earthquake has hit Iran, some 53 kilometers northeast of the city of Kerman at a depth of 10 kilometers on Wednesday, Armenia’s National Service for Seismic Protection at the Ministry of Emergency Situations reported, adding the geographical coordinates of the tremor were northern latitude 30.770 and eastern longitude 57.280.
In the epicenter of the quake, which struck at about 01:41 local time, the tremor measured magnitude 8 points. There were no immediate reports of casualties or major damage.
A 5.9 magnitude earthquake struck some 38 kilometers northeast of Kerman city on Tuesday, with the tremor measured magnitude 7-8 points in the epicentre.