Հասարակություն 20:03 16/01/2018 Հայաստան
Հանրապետության տարածքում հունվարի 16-ի ցերեկը, 17-19-ն առանձին շրջաններում ժամանակ առ ժամանակ, դադարներով,  սպասվում են թույլ տեղումներ, առանձին վայրերում՝ քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ: Հունվարի 20-21-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին՝ հյուսիս-արևելյան՝ 3-8 մ/վ արագությամբ:
ԱԻՆ լրատվականից հայտնում են, որ օդի ջերմաստիճանը հունվարի 18-20-ը, այսօրվա համեմատ, աստիճանաբար կբարձրանա 5-7 աստիճանով, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում՝ 11-13 աստիճանով:
Երևան քաղաքում հունվարի 16-ի ցերեկը, 17-19-ը ժամանակ առ ժամանակ, դադարներով, հնարավոր են թույլ տեղումներ, գիշերները՝ թաց ձյան տեսքով, 20-21-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Light precipitation from time to time is predicted in separate regions of Armenia in the daytime of January 16, on 17-19, Hydromet meteorological service reported, adding in separate places the wind speed may exceed up to 15-20 m/s. On January 20-21, no precipitation is predicted. Northeast wind speed is 3-8 m/s.
According to the source, on January 18-20 the air temperature will go up by 5-7 degrees, in Lori, Tavush, Syunik and Artsakh it will go up by 11-13 degrees.
In capital Yerevan, in the daytime of January 16, on 17-19 from time to time light precipitation is predicted, at night it will be in form of wet snow. On January 20-21, no precipitation is predicted.