Քաղաքական 16:36 01/02/2018 Հայաստան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի հրավերով փետրվարի 3-8-ը պաշտոնական այցով Հայաստան կայցելի Շվեյցարիայի Համադաշնության Ազգային խորհրդի նախագահ Դոմինիկ դը Բյումանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են  Շվեյցարիայի Համադաշնության Ազգային խորհրդի նախագահի տեղակալներ Մարինա Կարոբիո Գուշետտին և Իզաբել Մորեն, ինչպես նաև պատգամավորներ Վիոլա Ամհերդը, Տիանա Անգելինա Մոզերը, Ռոզմարի Կուադրանտին, Մարիաննե Շտրայֆ Ֆելլերը, Սիբել Արսլանը և Ադրիան Ամշթուցը:
ԱԺ հանրային կապերի վարչության հաղորդմամբ՝ պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի, ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի և ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Այցի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը և  Շվեյցարիայի Համադաշնության Ազգային խորհրդի նախագահ Դոմինիկ դը Բյումանը կմասնակցեն Հայաստան-Շվեյցարիա գործարար հանդիպմանը:

Политика 17:48 01/02/2018 Армения
По приглашению спикера парламента Армении Ара Баблояна 3-8 февраля Ереван с официальным визитом посетит делегация во главе с председателем Национального Совета Швейцарской Конфедерации Домиником де Бюманом.
Как передает пресс-служба парламента РА, в составе швейцарской делегации – вице-спикеры Национального Совета Марина Каробио Гушетти и Изабель Море, а также депутаты Виола Амхерд, Тиана Ангелина Мозер, Розмари Куадранти, Марианне Штрайф-Феллер, Сибел Арслан и Адриан Амштуц.
Члены делегации встретятся с президентом РА Сержем Саргсяном, председателем НС Ара Баблояном, премьер-министром РА Кареном Карапетяном и министром иностранных дел РА Эдвардом Налбандяном.
В рамках визита спикер НС А. Баблоян и председатель Национального Совета Швейцарской Конфедерации Доминик де Бюман примут участие в бизнес-встрече Армения – Швейцария.