Հասարակություն 15:58 13/03/2018 Հայաստան
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մարտի 12-ից 13-ը հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 9 դեպքերն էլ բացահայտվել են։
Արձանագրվել է թմրամիջոցի հայտնաբերման 1 դեպք։
Բացահայտվել է գողության 10, խարդախության 7, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 2, անձի առևանգման, յուրացման, հարկերից խուսափելու և կաշառակերության 1-ական դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության և գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման 1-ական դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 5 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 5-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Society 16:19 13/03/2018 Armenia
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, all the 9 cases of infliction of bodily injuries registered in the territory of the republic from March 12 to March 13, as well as 10 cases of theft, 7 cases of swindling, 1 case of squandering, 1 case of kidnapping, 1 case of tax evasion, 1 case of bribery and 2 cases of abuse of official powers have been solved, 1 case of detection of narcotics has been registered.
From earlier committed crimes 1 case of theft and 1 case of infliction of bodily injuries have been solved, the source said.
Over the past 1 day, 5 road traffic accidents have been registered in the republic: 1 person died, 5 people got bodily injuries of varying levels of gravity.