Քաղաքական 10:36 17/03/2018 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նախօրեին Վաշինգտոնում հանդիպում է ունեցել Ռամկավար ազատական կուսակցության գերագույն խորհրդի անդամների հետ:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ՝ հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, Արցախ-Սփյուռք համագործակցությանը, ԱՄՆ-Արցախ կապերի զարգացմանն ու խորացմանը վերաբերող տարբեր հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է ավանդական կուսակցությունների դերակատարությունն Արցախին սատարման, համազգային կարևորագույն խնդիրների լուծման, Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման հարթություններում` հավելելով, որ Արցախը շահագրգռված է հետևողականորեն շարունակելու և խորացնելու այս փոխգործակցությունը:

Artsakh’s Sahakyan meets with Armenian Democratic Liberal Party members in Washington
Artsakh Republic President Bako Sahakyan on Friday met with members of the Supreme Council of the Armenian Democratic Liberal Party (ADL - Ramgavar Party) in Washington D. C., the presidential press service said.
The meetings addressed diverse issues related to the Artsakh domestic and foreign policy, the Artsakh-Diaspora cooperation, developing and deepening the US-Artsakh ties.
President Sahakyan acknowledged the role of the traditional parties in supporting Artsakh, solving important national issues, strengthening the Homeland-Diaspora ties, adding that Artsakh is interested in continuing and deepening this cooperation.