Հասարակություն 18:15 18/04/2018 Հայաստան
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ողերձ է հղել  Հայաստանի եզդիական համայնքին Նոր տարվա` Մալաքե Թաուսի առթիվ:
Վարչապետի պաշտոնական էջում հրապարակված ուղերձում ասված է.
«Հայաստանի եզդիական համայնքի սիրելի՛ ներկայացուցիչներ,
Սրտանց շնորհավորում եմ ձեզ Նոր տարվա՝ Մալաքե Թաուսի կապակցությամբ:
Հայ և եզդի ժողովուրդների բարեկամությունը դարերի պատմություն ունի: Այդ բարեկամությունը ամրապնդվել է ինչպես համատեղ խաղաղ աշխատանքով, այնպես էլ համատեղ պայքարով: Դրա վառ վկայություններից են 1918 թվականի մայիսյան հերոսամարտերը, որոնց 100-ամյակը նշում ենք այս տարի։
Նոր տարում մաղթում եմ ձեզ հաջողություններ և ամենայն բարիք: Թող գալիք տարին մեր երկրի բոլոր քաղաքացիների, մասնավորապես՝ Հայաստանի եզդիական համայնքի համար լինի խաղաղ ու արգասաբեր տարի»:

Prime Minister Serzh Sargsyan's congratulatory message to Yezidi community of Armenia
on the occasion of Malake Taus. As the press service at the government reports, the message reads as follows:
"Dear representatives of the Yezidi community of Armenia,
I cordially congratulate you on the New Year - Malake Taus.
The friendship between the Armenian and Yezidi peoples has a history of many centuries. This friendship has been strengthened with both joint peaceful work and struggle. A vivid evidence is the May 2018 Heroic Battles that we are celebrating this year.
I wish you every success and all the best in the New Year. Let the coming year be a year of peace and fruitful work for all citizens of our country, including the Yezidi community of Armenia."