Քաղաքական 12:15 10/05/2018 Հայաստան
Իրանի միջուկային ծրագրի վերաբերյալ ԱՄՆ նախագահի կայացրած որոշումը միանշանակ չի ընկալվել ինչպես Վաշինգտոնում, այնպես էլ Թեհրանում: Ֆեյսբուքյան իր էջում նման կարծիք է հայտնել իրանագետ Արմեն Իսրայելյանը:
«Եթե մինչև միջուկային համաձայնությունը թե՛ Իրանում և թե՛ Միացյալ Նահանգներում քաղաքական ուժերը մեծ հաշվով ունեին ընդհանուր մոտ դիրքորոշում, ապա ներկայում իրավիճակն այլ է»,-նկատել է նա:
Իսրայելյանն ուշագրավ է համարում այն,  որ ԱՄՆ գործող վարչակարգի ընդդիմախոսները դեմ են արտահայտվել Թրամփի որոշմանը, իսկ Իրանի կառավարության ընդդիմախոսները՝ կողմ, ընդ որում, Իրանի քաղաքական և զինվորական որոշ շրջանակներ նույնիսկ ցնծությամբ են դիմավորել ԱՄՆ-ի որոշումը:

Politics 14:12 10/05/2018 Armenia
U.S. President Donald Trump’s decision to pull out of the Iran nuclear deal has not been accepted unanimously both in Washington and Tehran, Armen Israyelyan, an expert on Iran, said in a post on Facebook.
“If before the nuclear deal the political forces both in Iran and the United States generally shared a close position, the situation is different now,” he wrote.
According to the expert, it is remarkable that opponents to the current U.S. regime spoke against Trump’s decision, while the opponents of the Iranian authorities supported it.
“Moreover, some from Iran’s political and military circles were even delighted with the U.S. decision,” he noted.