Քաղաքական 19:35 16/05/2018 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր ընդունել է «HALO Trust» կազմակերպության գլխավոր տնօրեն Ջեյմս Կովանին:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ՝ Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել տարիներ շարունակ «HALO Trust» կազմակերպության կողմից իրականացվող գործունեությունը՝ այն կարևոր համարելով մեր ժողովրդի համար:
Հանդիպմանը մասնակցել են արտգործնախարար Մասիս Մայիլյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար  Մասիս Մայիլյանը ևս ընդունել է «The HALO Trust» միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպության գլխավոր տնօրեն Ջեյմս Կովանին։
ԱՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, կողմերը քննարկել են Արցախի Հանրապետության Մարտակերտի շրջանում ս.թ. մարտի 29-ին տեղի ունեցած միջադեպին առնչվող մի շարք հարցեր։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը նաև մտքեր են փոխանակել Արցախում «The HALO Trust»- ի հետագա ծրագրերի իրականացման վերաբերյալ: Մասիս Մայիլյանը բարձր է գնահատել Արցախում կազմակերպության կողմից իրականացվող հումանիտար ականազերծման աշխատանքները:
Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև «The HALO Trust»- ի տարածաշրջանային տնօրեն Էշլի Բոդին և արցախյան ծրագրի ղեկավար Մայքլ Նյուտոնը:

Политика 19:01 16/05/2018 НКР
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Бако Саакян 16 мая принял генерального директора организации «HALO Trust» Джеймса Кована. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Президент Саакян высоко оценил многолетнюю деятельность организации «HALO Trust», отметив ее важность для нашего народа.
Во встрече приняли участие министр иностранных дел Масис Маилян, другие должностные лица.
Кроме того, 16 мая генерального директора международной неправительственной организации The HALO Trust Джеймса Кована принял министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян.
Как передает пресс-служба МИД НКР, стороны обсудили ряд вопросов, касающихся инцидента, произошедшего 29 марта текущего года в Мартакертском районе Республики Арцах.
В ходе встречи также состоялся обмен мнениями относительно реализации дальнейших программ The HALO Trust в Арцахе. Масис Маилян высоко оценил деятельность организации по гуманитарному разминированию в Арцахе.
Во встрече принимали участие также региональный директор The HALO Trust Эшли Бодди и  руководитель программы The HALO Trust в Арцахе Майкл Ньютон.