Հասարակություն 16:47 19/05/2018 Հայաստան
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Կուբայի Հանրապետության Պետական Խորհրդի նախագահ և Նախարարների Խորհրդի նախագահ պարոն Միգել Մարիո Դիաս-Կանել Բերմուդեսին՝ Հավանայի օդանավակայանի մերձակայքում օդանավի ողբերգական կործանման կապակցությամբ։ Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Ուղերձում ասված է․ «Մեծ ցավով տեղեկացա Հավանայի Խոսե Մարտի օդանավակայանի մերձակայքում օդանավի ողբերգական կործանման մասին, որը բազմաթիվ մարդկային զոհերի պատճառ դարձավ։
Խորին ցավակցություն և զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ` կարեկցան¬քի ու սփոփանքի խոսքեր հղելով զոհվածների ընտանիքներին և հարազատներին»:

Общество 17:05 19/05/2018 Армения
Президент Армении Армен Саркисян сегодня, 19 мая, направил телеграмму соболезнования председателю Государственного совета и Совета министров Республики Куба Мигелю Диас-Канелю Бермудесу в связи с многочисленными человеческими жертвами в результате крушения пассажирского самолёта неподалеку от аэропорта Гаваны. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
«С глубокой скорбью узнал весть о трагическом крушении самолета неподалеку от аэропорта Гаваны, ставшем причиной многочисленных жертв.
Выражаю глубокие соболезнования и поддержку Вам, адресую слова сочувствия и поддержки семьям и родным  погибших», – говорится в послании.