Քաղաքական 18:00 24/05/2018 Հայաստան
Երկրում տեղի ունեցած քաղաքական գործընթացները հանգուցալուծվել են Հայոց եկեղեցու համերաշխության ուղերձին համահունչ. վարչապետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին:
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ՝ վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Վեհափառին՝ հյուրընկալվելու համար և գոհունակությամբ նշել, որ երկրում տեղի ունեցած քաղաքական գործընթացները հանգուցալուծվել են Վեհափառի և Հայոց եկեղեցու համերաշխության ուղերձին համահունչ:
Վեհափառը վարչապետին ու կառավարության նորանշանակ անդամներին մաղթել է հաջողություններ և արդյունավետ գործունեություն՝ ի նպաստ երկրի բարեկեցության, դժվարությունների հաղթահարման, ձեռքբերումների և հաջողությունների ամրագրման:
Այնուհետև վարչապետ Փաշինյանը և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը քննարկել են մի շարք հարցեր, որոնք վերաբերել են ներքաղաքական իրադարձություններին, եկեղեցի-պետություն հարաբերություններին և այլ խնդիրներին:

Политика 19:08 24/05/2018 Армения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня принял Верховного патриарха и католикоса всех армян, Его Святейшество Гарегина Второго. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Согласно информации, премьер выразил благодарность Католикосу за визит и с удовлетворением отметил, что политические процессы в Армении были разрешены созвучно посланию о солидарности Католикоса и Армянской церкви.
Католикос Гарегин Второй пожелал премьеру и новым членам правительства Армении удачи и эффективной деятельности   – в интересах благосостояния страны, преодоления трудностей, укрепления достижений и успехов.
Затем премьер-министр и Католикос обсудили ряд вопросов, касающихся внутриполитических событий, отношений между церковью и государством и других проблем.