Հասարակություն 11:37 26/05/2018 Հայաստան
Երեկ` մայիսի 25-ին, «Վերջին զանգի» օրը, ընդհանուր առմամբ հանրապետությունում գրանցվել է 11 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, որոնց հետևանքով 14 հոգի ստացել է մարմնական վնասվածք:
Ֆեյսբուքի իր էջում  ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության բաժնի պետ Աշոտ Ահարոնյանը գրել է, որ շրջանավարտների մասնակցությամբ ՃՏՊ-ներ չեն արձանագրվել:
«Օրվա ընթացքում Ճանապարհային ոստիկանության հատուկ պահպանվող տարածք է տեղափոխվել 52 տրանսպորտային միջոց, որոնց վարորդներից 25-ը մեքենան վարել են ոչ սթափ վիճակում, 10-ը եղել են վարորդական վկայական չունեցող դպրոցահասակ անձինք, մնացածը` այլ խախտումների համար»,- գրել է Աշոտ Ահարոնյանը:

Право 12:43 26/05/2018 Армения
Накануне, 25 мая, в день празднования «Последнего звонка», в Армении зарегистрировано11 ДТП, вследствие чего 14 человек получили телесные повреждения.
На своей странице в социальной сети Facebook начальник Управления по связям с общественностью и информации Полиции Армении Ашот Агаронян написал, что ДТП с участием выпускников школ не зарегистрировано.
«В течение дня на специально охраняемые площадки Полиции РА были доставлены порядка 52 транспортных средства, 25 водителей находились в состоянии алкогольного опьянения, 10 – лица школьного возраста  без водительских удостоверений», - отметил А. Агаронян.