Հասարակություն 16:37 29/05/2018 Հայաստան
ՀՀ կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության կողմից երկու ավիաընկերություն ստացել է թույլտվություն Սուրգուտ-Երևան-Սուրգուտ և Օդեսա-Երևան-Օդեսա երթուղիներով կանոնավոր չվերթներ իրականացնելու համար:
ՔԱԳՎ-ից հայտնում են, որ ռուսական Utair ավիաընկերությունը Սուրգուտ-Երևան-Սուրգուտ երթուղով չվերթները կիրականացնի հունիսի 14-ից, շաբաթական մեկ չվերթ հաճախականությամբ՝ յուրաքանչյուր հինգշաբթի:
Օդեսա-Երևան-Օդեսա երթուղով չվերթների մեկնարկը կտրվի հուլիսի 07-ին: Թռիչքները կիրականացվեն ուկրաինական Ukraine International Airlines ավիաընկերության կողմից յուրաքանչյուր շաբաթ օր:

Society 17:52 29/05/2018 Armenia
Two airlines have been licensed by the General Department of Civil Aviation (GDCA) under the Armenian government to carry out regular flights from Yerevan to the cities of Surgut and Odessa this summer.
The Russian Utair air company is particularly set to launch flights in Surgut-Yerevan-Surgut route from June 14, with the flights to be operated once a week on Thursdays, the GDCA told Panorama.am.
Meanwhile, the Ukraine International Airlines will carry out the Odessa-Yerevan-Odessa flights every Saturday starting from July 7.