Հասարակություն 16:37 29/05/2018 Հայաստան
ՀՀ կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության կողմից երկու ավիաընկերություն ստացել է թույլտվություն Սուրգուտ-Երևան-Սուրգուտ և Օդեսա-Երևան-Օդեսա երթուղիներով կանոնավոր չվերթներ իրականացնելու համար:
ՔԱԳՎ-ից հայտնում են, որ ռուսական Utair ավիաընկերությունը Սուրգուտ-Երևան-Սուրգուտ երթուղով չվերթները կիրականացնի հունիսի 14-ից, շաբաթական մեկ չվերթ հաճախականությամբ՝ յուրաքանչյուր հինգշաբթի:
Օդեսա-Երևան-Օդեսա երթուղով չվերթների մեկնարկը կտրվի հուլիսի 07-ին: Թռիչքները կիրականացվեն ուկրաինական Ukraine International Airlines ավիաընկերության կողմից յուրաքանչյուր շաբաթ օր:

Общество 17:15 29/05/2018 Армения
Главное управление гражданской авиации (ГУГА) при правительстве Армении предоставило двум авиакомпаниям разрешение на осуществление регулярных рейсов по маршрутам Сургут-Ереван-Сургут и Одесса-Ереван-Одесса. Об этом сообщает пресс-служба ГУГА.
Согласно информации, российская авиакомпания «Utair» начнет осуществлять рейсы из Сургута в Ереван с 14 июня с частотой один раз в неделю – по четвергам.
Рейсы по маршруту Одесса-Ереван-Одесса будут выполняться с 7 июля. Рейсы будут осуществляться украинской авиакомпанией «Ukraine International Airlines» каждую субботу.