Քաղաքական 16:44 26/06/2018 Հայաստան
Ղարաբաղյան խնդրի կարգավորմանը կարելի է հասնել միայն ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ձևաչափում ընթացող խաղաղ բանակցությունների միջոցով: Այս մասին  թվիթերյան իր միկրոբլոգում հայտարարել է Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը:
«Ռազմականացումը ու զենքեր ճոճելն իռացիոնալ է, ողորմելի, եթե ոչ աբսուրդ»,-նշել է նա:
Զոհրաբ Մնացականյանն ընդգծել է, որ ներքին լսարանում ու բանակցություններում խոսքի չհամընկնելը չի աշխատում:
«Ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն ուղղված բանակցություններում անհրաժեշտ է ավելի պատասխանատու ու խելացի կողմ»,-ընդգծել է նա:
Նշենք, որ այսօր զորահանդեսի ժամանակ Ադրբեջանի նախագահ  Իլհամ Ալիևը հայտարարել էր՝ չկա այնպիսի ռազմական ու ռազմավարական օբյեկտ, որն ադրբեջանական բանակը ոչնչացնել չկարողանա:

Политика 16:18 26/06/2018 Армения
Урегулирования карабахского конфликта можно достичь исключительно путем мирных переговоров в формате сопредседателей Минской группы ОБСЕ.  Об этом сегодня, 26 июня, написал министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян в своем микроблоге в Twitter.
«Милитаризм и бряцание оружием – иррациональны, прискорбны, если не абсурдны», – указал также глава МИД Армении.
При этом Зограб Мнацаканян указал, что несовместимость языка для внутренней аудитории и на переговорах не работает.
«За столом переговоров по мирному урегулированию карабахского конфликта нужна более ответственная и разумная сторона», – подчеркнул Мнацаканян.
Отметим, сегодня на военном параде, посвященном годовщине формирования ВС Азербайджана, президент этой страны Ильхам Алиев заявил, что «нет такого военного и стратегического объекта, который бы не смогла уничтожить азербайджанская армия».