Հասարակություն 19:25 13/07/2018 Հայաստան
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հուլիսի 12-ից 13-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 46 դեպք։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու 17, խարդախության 9, անձնական ունեցվածքի գողության 6, բնակարանային գողության և յուրացման կամ վատնման 3-ական, կաշառակերության ու պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 2-ական, անձի առևանգման, խուլիգանության, որսագողության և իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնության 1-ական դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու 1 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 11 պատահար, ինչի հետևանքով 16 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

20:17 13/07/2018 Armenia
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 46 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from July 12 to July 13.
In particular, 17 cases of infliction of bodily injuries, 9 cases of swindling, 6 cases of theft of personal property, 3 cases of burglary, 3 cases of squandering or embezzlement, 2 cases of bribery and 2 cases of abuse of official power, 1 case of kidnapping, 1 case of hooliganism, 1 case of poaching and 1 case of use of violence against a representative of authority.
As the Police reports, from earlier committed crimes 1 case of infliction of bodily injuries has been detected, 3 cases of voluntary surrender of arms and ammunition have been registered.
Over the past 1 day, 11 road traffic accidents have been registered in the republic: 16 people got bodily injuries of varying levels of gravity.