Քաղաքական 09:55 01/08/2018 Հայաստան
«Լրանում է իմ վարչապետ ընտրվելու 100 օրը, և ես առաջարկում եմ, որ մենք օգոստոսի 17-ին՝ 18:30-ին՝ Հանրապետության հրապարակում մեծ հանրահավաք հրավիրենք»,- այսօր ֆեյսբուքյան իր էջում ուղիղ եթերով այս մասին հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ուզում եմ, որ մենք նորից շփվելու հնարավորություն ունենանք, կարծում եմ՝ պետք է կարևոր խոսակցություն ունենալ այն մասին, թե Հայաստանի Հանրապետությունում ինչ է տեղի ունեցել վերջին 100 օրվա ընթացքում և ինչ է տեղի ունենալու հետո, ինչ քայլեր է ձեռնարկել կառավարությունը Հայաստանում թռիչքաձև զարգացում ապահովելու համար և կոնկրետ ինչ քայլերով ենք մենք պատրաստվում առաջիկայում այդ զարգացումն ապահովել, ինչ հնարավորություններ, ինչ մարտահրավերներ կան և ինչպես ենք մենք կարողանալու այդ ամենի հետ գործ ունենալ, այդ բոլոր հնարավորություններն օգտագործել, մարտահրավերները կառավարել և ընդհանրապես խոսել այսօրվա, երեկվա և վաղվա Հայաստանի մասին»,- ասաց Փաշինյանը։

Политика 10:51 01/08/2018 Армения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 17 августа созывает большой митинг на Площади Республики в центре Еревана. Об этом он сообщил в прямом эфире в соцсети Facebook.
«Исполняется 100 дней со дня моего избрания премьер-министром Республики Армения. И я предлагаю 17 августа в 18:30 созвать большой митинг на Площади Республики», – сказал он.
«Хочу, чтобы у нас вновь была возможность пообщаться. Мы должны серьезно обсудить произошедшее в Республике Армения за последние 100 дней и то, что произойдет в дальнейшем, шаги, которые предприняло правительство для обеспечения в республике скачкообразного роста», – отметил Пашинян.
По его словам, речь также пойдет о предстоящих конкретных шагах по обеспечению развития Армении, а также вызовах и мерах противодействия им.