Քաղաքական 09:55 01/08/2018 Հայաստան
«Լրանում է իմ վարչապետ ընտրվելու 100 օրը, և ես առաջարկում եմ, որ մենք օգոստոսի 17-ին՝ 18:30-ին՝ Հանրապետության հրապարակում մեծ հանրահավաք հրավիրենք»,- այսօր ֆեյսբուքյան իր էջում ուղիղ եթերով այս մասին հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ուզում եմ, որ մենք նորից շփվելու հնարավորություն ունենանք, կարծում եմ՝ պետք է կարևոր խոսակցություն ունենալ այն մասին, թե Հայաստանի Հանրապետությունում ինչ է տեղի ունեցել վերջին 100 օրվա ընթացքում և ինչ է տեղի ունենալու հետո, ինչ քայլեր է ձեռնարկել կառավարությունը Հայաստանում թռիչքաձև զարգացում ապահովելու համար և կոնկրետ ինչ քայլերով ենք մենք պատրաստվում առաջիկայում այդ զարգացումն ապահովել, ինչ հնարավորություններ, ինչ մարտահրավերներ կան և ինչպես ենք մենք կարողանալու այդ ամենի հետ գործ ունենալ, այդ բոլոր հնարավորություններն օգտագործել, մարտահրավերները կառավարել և ընդհանրապես խոսել այսօրվա, երեկվա և վաղվա Հայաստանի մասին»,- ասաց Փաշինյանը։

Politics 12:20 01/08/2018 Armenia
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan is calling a rally in downtown Yerevan to sum up his first 100 days in office.
In a live video on Facebook on Wednesday, the PM invited people to gather at the Republic Square on 17 August, at 6:30pm local time.
He stressed the need to have a “serious conversation” with the population about what has happened in the country in the past 100 days, as well as about the government’s future plans to ensure a “leap forward development” in Armenia.
“We will talk about the existing opportunities and challenges, and how we are going to deal with them, to use all the opportunities and manage the challenges, and, in general, talk about yesterday’s, today’s and tomorrow’s Armenia,” he said.