Քաղաքական 17:11 08/08/2018 Արցախ
Արցախի ՊՆ. Շփման գծի հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված հակառակորդի մարտական դիրքերից մեկում տեղի է ունեցել ուժգին պայթյուն
Օգոստոսի 8-ին ժամը 13:40-ի սահմաններում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավարևելյան (Կուրոպատկինո) ուղղությամբ տեղակայված հակառակորդի մարտական դիրքերից մեկում տեղի է ունեցել ուժգին պայթյուն, որին հետևել է մարդկային վայնասուն, իսկ այնուհետև մոտ 10 կրակոց:  Միջադեպից հինգ րոպե անց մարտական դիրքին են մոտեցել շտապ օգնության 1 և ռազմական այլ տեսակի 5  մեքենաներ:
Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ դեպքի հետ կապված որևէ տեղեկություն ադրբեջանական կողմը դեռևս չի տվել:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումներն ու համապատասխան ծառայությունները աչալրջորեն վերահսկում են իրավիճակը և հետևում հակառակորդի առաջնագծում նկատվող տեղաշարժերը:

Politics 17:44 08/08/2018 NKR
A major explosion hit on Wednesday one of the Azerbaijani military positions in the south-eastern direction (Kuropatkino) of the Artsakh-Azerbaijan contact line.
The blast that occurred at around 1:40pm was followed by uproar and nearly 10 shots, the Artsakh Ministry of Defense (MoD) told Panorama.am.
The ministry said that five minutes after the incident an ambulance and five other military vehicles approached the post.
Azerbaijan has not disseminated any information on the incident yet.
The Artsakh Defense Army frontline units and the respective services watchfully control the situation and follow the movements in the adversary’s frontline.