Քաղաքական 14:19 17/08/2018 Հայաստան
Оգոստոսի 24-25-ը պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության կանցլեր Անգելա Մերկելը: Այցի շրջանակներում կայանալու են հայ-գերմանական բարձր մակարդակի բանակցություններ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ԳԴՀ կանցլեր Անգելա Մերկելի գլխավորությամբ:
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ՝ Հայաստանի վարչապետը և Գերմանիայի կանցլերը բանակցությունների արդյունքները կամփոփեն համատեղ մամուլի ասուլիսում: Այցելության շրջանակներում կանցլեր Անգելա Մերկելը հանդիպում կունենա նաև ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ:
Գերմանիայի կանցլերը կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին։

Политика 14:43 17/08/2018 Армения
С официальным визитом 24-25 августа Армению посетит канцлер Германии Ангела Меркель. В рамках визита состоятся армяно-германские переговоры на высшем уровне во главе с премьер-министром Армении Николом Пашиняном и канцлером ФРГ Ангелой Меркель. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Согласно информации, премьер РА и канцлер ФРГ итоги переговоров подведут на совместной пресс-конференции
В рамках визита канцлер Ангела Меркель проведет встречу также с президентом РА Арменом Саркисяном.
Канцлер Германии посетит «Цицернакаберд» – мемориальный комплекс, посвященный памяти жертв Геноцида армян, воздаст дань уважения памяти жертв Геноцида.