Քաղաքական 10:15 23/09/2018 Հայաստան
Աշխատանքային այցով Ֆրանսիայում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը սեպտեմբերի 22-ին մասնակցել է Շամոնի քաղաքում անցկացվող ամենամյա Մտքերի գագաթնաժողովին (Summit of Minds)։
Նախագահի աշխատակազմից հայտնում են, 28 երկրի 300 ներկայացուցիչ բազմակողմ քննարկում են ծավալել ժամանակակից աշխարհում ներդրումային ու ռազմավարական որոշումներ կայացնելու հնարավորությունների ընդլայնման և դրանց մեջ մարդու դերակատարման շուրջ։
Նրանք անդրադարձել են համաշխարհային տնտեսական մակրո միտումներին, դրանց ազդեցությանը ներդրումների ու տնտեսական ռազմավարության վրա, ինչպես նաև խոսել են այսօրվա և վաղվա աշխարհի արագությանը և անկայունությանը հարմարվելու, դրանցից օգտվելու հնարավորությունների մասին:
Գագաթնաժողովի շրջանակում ելույթ ունենալով որպես գլխավոր բանախոս՝ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն իր տեսակետն ու մոտեցումներն է ներկայացրել քննարկվող թեմաների և ժամանակակից աշխարհում տեղի ունեցող իրադարձությունների ու մարտահրավերների վերաբերյալ։

Экономика 13:45 23/09/2018 В мире
Находящийся с рабочим визитом во Франции президент Республики Армения Армен Саркисян 22 сентября принял участие в ежегодном саммите Summit of Minds в Шамони. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
300 представителей 28 стран  провели всестороннее обсуждение вокруг расширения возможностей принятия инвестиционных и стратегических решений в современном мире и роли человека в этом.
Они коснулись тенденций мировой макроэкономики, их воздействия на инвестиции и экономическую стратегию, а также возможностей адаптации к стремительно меняющемуся миру и пр..
Выступая в рамках саммита в качестве главного докладчика, президент Армен Саркисян представил свои подходы и точки зрения касательно обсуждаемых тем, происходящих в современном мире событий и вызовов.