Հասարակություն 16:20 10/10/2018 Հայաստան
Կոնվերս Բանկը շարունակաբար կատարելագործում է պլաստիկ քարտերի միջոցով իրականացվող ծառայությունները՝ դրանք դարձնելով ավելի արդիական  ու հարմարավետ, և գործարկում Card to Card  ծառայությունը, որը  շահեկանորեն տարբերվում է շուկայում առկա նմանատիպ այլ առաջարկներից:
«Ծառայությունը հասանելի է և պարզ՝ օգտվելու համար:  Կոնվերս Բանկի Card to Card ծառայությունից կարող են օգտվել հայաստանյան բոլոր բանկերի կողմից թողարկված քարտեր ունեցողները՝ միջազգային և տեղական փոխանցումներ կատարելով Կոնվերս Բանկի Վճարային պորտալի  միջոցով: Ծառայությունից օգտվելու համար Բանկ այցելելու կարիք չկա»,- հայտնում են Կոնվերս Բանկից:
Բանկի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ Card to Card ծառայությունը հասանելի է շուրջօրյա: Դրանից օգտվելու համար անհրաժեշտ է մուտք գործել Կոնվերս Բանկի վճարային  պորտալ, քարտից քարտ փոխանցման պատուհանում լրացնել պահանջվող դաշտերը և իրականացնել փոխանցումը: Գումարը ստացողի քարտին մուտքագրվում և ստացողին հասանելի է դառնում վայրկյանների ընթացքում:
Բանկը, ծառայության խթանման նպատակով, հայտարարել է ակցիա, որի շրջանակներում ՀՀ բանկերի կողմից թողարկված և 3D Secure անվտանգության համակարգով ապահովված ARCA, VISA և MASTERCARD վճարային համակարգերի ներքո թողարկված քարտերի քարտապանները  կարող են կատարել քարտից քարտ փոխանցումներ արտոնյալ պայմաններով:

Экономика 16:47 10/10/2018 Армения
Конверс Банк постоянно совершенствует услуги, предоставляемые посредством пластиковых карт, делая их более современными и удобными, и запускает услугу Card to Card, которая выгодно отличается от подобных предложений, существующих на рынке.
«Услуга доступна и проста в использовании. Услуга Card to Card Конверс Банка  может использоваться держателями карт, выпущенных всеми банками Армении, во время выполнения международных и местных денежных переводов через платежный портал Конверс Банка. Нет необходимости посещать Банк для пользования данной услугой», – отметили в Конверс Банке.
Услуга Card to Card доступна круглосуточно. Чтобы воспользоваться ею, необходимо зарегистрироваться на платежном портале Конверс Банка, заполнить необходимые поля в окне переводов с карты на карту и совершить перевод. Сумма зачисляется на карту получателя и становится доступной для получателя в течение нескольких секунд.
В целях продвижения данной услуги, Банк объявил о проведении акции, в рамках которой держатели карт, выпущенных банками РА в рамках платежных систем ARCA, VISA и MASTERCARD и обеспеченных системой безопасности 3D Secure, могут совершать переводы с карты на карту на льготных условиях.