Քաղաքական 18:35 24/10/2018 Հայաստան
Աշխատանքային այցով Շվեյցարիայի Համադաշնությունում գտնվող նախագահ Արմեն Սարգսյանը այսօր Ժնևում հանդիպել է ՄԱԿ-ի Առևտրի և զարգացման համաժողովի (UNCTAD) գլխավոր քարտուղար Մուքիսա Քիթուիի հետ:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ՝ հանրապետության նախագահը կարևորել է ՄԱԿ-ի Առևտրի և զարգացման համաժողովի օժանդակությունը մեր երկրի տնտեսությանը։
Նշելով, որ տնտեսության տարբեր ոլորտներում, մասնավորապես՝ տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ, կրթություն, գյուղատնտեսություն, Հայաստանն ունի մեծ ներուժ և հավակնոտ ծրագրեր, նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ մեր երկիրն ակնկալում է միջազգային ֆինանսական ինստիտուտների ակտիվ մասնակցությունը տարբեր ծրագրերի իրականացմանը։
ՄԱԿ-ի Առևտրի և զարգացման համաժողովի գլխավոր քարտուղարն իր հերթին բարձր է գնահատել Հայաստանի աճող ներգրավվածությունը տարբեր ծրագրերում:
Հանդիպման ժամանակ զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի ներդրումային քաղաքականությանը, արտաքին պարտքի կառավարմանը և համագործակցության ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր:

Politics 18:55 24/10/2018 Armenia
President Armen Sarkissian, who is in Switzerland on a working visit, on October 24, in Geneva met with the Secretary General of the United Nations Conference on Trade and Development (UNCTAD) Mukhisa Kituyi.
As the press department at the president’s Office reported, Sarkissian stressed the importance of the UNCTAD’s assistance to the economy of our country.
Noting that in different areas of economy, such as information technologies, education, and agriculture Armenia possesses great potential and ambitious programs, President Sarkissian said that our country anticipates active participation of the international financial institutions to the implementation of various programs.
The Secretary General of UNCTAD in his turn hailed Armenia’s growing participation in different programs.  At the meeting, the parties discussed Armenia’s investment policies, external debt management, and issues related to the deepening of cooperation.