Քաղաքական 11:42 03/11/2018 Հայաստան
Սուրբ Աթոռում Հայաստանի արդեն նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը ֆեյսբուքյան իր էջում շնորհակալական խոսք է հրապարակել.
«Սիրելի՛ ընկերներ ու գործընկերներ,
Այսօր ավարտում եմ Սուրբ Աթոռում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպանի պարտականությունների կատարումը: Վատիկանում Հայաստանի առաջին ռեզիդենտ դեսպան լինելը մեծ պատիվ ու պատասխանատվություն էր ինձ համար: Այս տարիների ընթացքում արել ենք առավելագույնը hայ-վատիկանյան հարաբերությունների ամրապնդման, Հայաստանի շահի սպասարկման, մեր մշակույթի ու պատմության պահպանման և տարածման ուղղությամբ:
Շնորհակալ եմ Հռոմի Սրբազան Քահանայապետին հայության ու Հայաստանի նկատմամբ ունեցած առանձնակի ջերմության և աջակցության համար: Շնորհակալ եմ Հայաստանի և Սուրբ Աթոռի իմ բոլոր գործընկներին արդյունավետ համագործակցության համար: Կհանդիպենք»։
Միքայել Մինասյանը նաև հրապարակել է Սուրբ Աթոռում Հայաստանի դեսպանության թիմի պատրաստած  համառոտ ֆիլմը,  որում ամփոփված են մեր հնգամյա աշխատանքի ամենաարժեքավոր դրվագները:

Политика 12:30 03/11/2018 Армения
Микаел Минасян: Для меня было большой честью и ответственностью быть первым послом-резидентом Армении в Ватикане
Уже бывший посол Республики Армения при Святом Престоле Микаел Минасян на своей странице в социальной сети Facebook опубликовал благодарственное слово.
«Дорогие друзья и коллеги,
Сегодня завершаю исполнение обязанностей  Чрезвычайного и полномочного посла Республики Армения при Святом Престоле. Для меня было большой честью и ответственностью быть первым послом-резидентом Армении в Ватикане. За эти годы было сделано все возможное в направлении укрепления армяно- ватиканских отношений, обслуживания интересов Армении, сохранения и распространения нашей культуры и истории.
Благодарен Папе Римскому за его особую теплоту к Армении и армянскому народу и поддержку. Благодарен всем своим коллегам в Армении и Святом Престоле за эффективное сотрудничество. Встретимся», – написал Микаел Минасян.
Микаел Минасян опубликовал также небольшой фильм, подготовленный командой посольства Армении при Святом Престоле, в котором представлены самые ценные эпизоды пятилетней работы.