Իրավունք 18:40 05/11/2018 Հայաստան
Էրեբունի-Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակի և Հայաստանի առաջին Հանրապետության հիմնադրման հարյուր ամյակի առթիվ հայտարարված համաներման օրենքը ուժի մեջ է մտնելու նոյեմբերի 6-ից։
Համաներման մասին օրենքը հրապարակված է  «Պաշտոնական տեղեկագիր» ՓԲԸ ֆեյսբուքյան էջում։
Հիշեցնենք, որ համաներման մասին օրենքն ԱԺ կողմից ընդունվել է նոյեմբերի 1-ին։ Նոյեմբերի 3-ին Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ստորագրել է  Ազգային ժողովի ընդունած Էրեբունի-Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակի և Հայաստանի առաջին հանրապետության անկախության հռչակման 100-ամյակի կապակցությամբ քրեական գործերով համաներում հայտարարելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության քրեական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին Հայաստանի Հանրապետության օրենքները:

Politics 19:30 05/11/2018 Armenia
The official Facebook page of “Official Bulletin” has published the full text of the law on amnesty.
The Armenian National Assembly unanimously adopted the amnesty bill on November 1.
President of Armenia Armen Sarkissian has signed the parliament-adopted amnesty bill into law on  November 3.
The measure marks the 100th anniversary of the First Republic of Armenia and the 2,800th anniversary of the capital, Yerevan.
It will affect a total of 6,500 people in one way or another, including people under investigation or in pre-trial detention, with 660 due to be released from prisons.