Քաղաքական 17:46 06/11/2018 Հայաստան
Նախագահը ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ին և ԱՊՀ անդամ երկրների առաքելությանը հրավիրել է դիտարկել խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը պաշտոնական նամակներով դիմել է ԵԱՀԿ Գլխավոր քարտուղար Թոմաս Գրեմինգերին (պատճենը՝ ԵԱՀԿ/ ԺՀՄԻԳ տնօրեն Ինգիբյորգ Սոլրուն Գիսլադոտիրին) և ԱՊՀ Գործադիր կոմիտեի նախագահ, գործադիր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդեվին՝ հրավիրելով համապատասխանաբար ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաս­տատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակին և ԱՊՀ անդամ երկրների առաքելությանը դիտարկել Հայաստանի Հանրա­պետությունում 2018 թվականի դեկտեմբերի 9-ի խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունը:

Политика 19:02 06/11/2018 Армения
Армен Саркисян официально пригласил представителей БДИПЧ/ОБСЕ и СНГ наблюдать за парламентскими выборами в Армении
Президент Армении Армен Саркисян с официальными письмами обратился к генеральному секретарю ОБСЕ Томасу Гремингеру (копия отправлена директору БДИПЧ/ОБСЕ Ингибьёргу Сольруну Гисладоттиру) и председателю Исполнительного комитета – исполнительному секретарю СНГ Сергею Лебедеву, пригласив Бюро ОБСЕ по демократическим институтам и правам человека, а также миссию государств-участников СНГ провести мониторинг внеочередных парламентских выборов в Армении, которые состоятся 9 декабря 2018 года.