Հասարակություն 12:38 08/11/2018 Հայաստան
ԱԺ արտահերթ ընտրությունների անցկացման համար կառավարությունը շուրջ 2 մլրդ 707 մլն դրամ կհատկացնի ԿԸՀ-ին
Ազգային ժողովի 2018 թվականի դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք արտահերթ ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման ծախսերը ֆինանսավորելու համար ՀՀ կառավարությունն անհրաժեշտ միջոցներ հատկացրեց համապատասխան կառույցներին: Որոշման նախագիծն ընդունվեց գործադիրի այսօրվա նիստում:
ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանը ներկայացնելով նախագիծը՝ նշեց, որ  նախատեսվում է Կառավարության պահուստային ֆոնդից Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովին հատկացնել 2 մլրդ 707 մլն դրամ, Արդարադատության նախարարությանը՝ 10 մլն դրամ, իսկ ոստիկանությանը՝ 234 մլն 224,8 հազար դրամ, կապի ծառայությունների ապահովման համար՝ 224 մլն 200 հազար դրամ։
Առաջին փոխվարչապետի պաշտոնակատար Արարատ Միրզոյանը նշեց, որ բացի նշված գումարից, ընտրությունների կազմակերպման և անցկացման համար ֆինանսական աջակցություն է տրամադրվելու նաև միջազգային հանրության՝ տարբեր դոնոր պետություններից:

Society 15:33 08/11/2018 Armenia
The Armenian government has approved a decision to allocate around three billion drams for the snap parliamentary elections set for 9 December.
Under the draft decision presented by Acting Justice Minister Artak Zeynalyan at today’s Cabinet meeting, 2 billion 707 million drams will be allocated to the Central Electoral Commission from the 2018 state budget reserve fund. Another 10 million drams will be provided to the Justice Ministry, 234 million 224.8 thousand to police, and 224 million 200 thousand drams to ensuring communication services.
Acting First Deputy Prime Minister Ararat Mirzoyan said that besides the mentioned sum, donor states of the international community will also provide financial assistance to Armenia for the organization and conduct of early elections.