Հասարակություն 12:38 08/11/2018 Հայաստան
ԱԺ արտահերթ ընտրությունների անցկացման համար կառավարությունը շուրջ 2 մլրդ 707 մլն դրամ կհատկացնի ԿԸՀ-ին
Ազգային ժողովի 2018 թվականի դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք արտահերթ ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման ծախսերը ֆինանսավորելու համար ՀՀ կառավարությունն անհրաժեշտ միջոցներ հատկացրեց համապատասխան կառույցներին: Որոշման նախագիծն ընդունվեց գործադիրի այսօրվա նիստում:
ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանը ներկայացնելով նախագիծը՝ նշեց, որ  նախատեսվում է Կառավարության պահուստային ֆոնդից Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովին հատկացնել 2 մլրդ 707 մլն դրամ, Արդարադատության նախարարությանը՝ 10 մլն դրամ, իսկ ոստիկանությանը՝ 234 մլն 224,8 հազար դրամ, կապի ծառայությունների ապահովման համար՝ 224 մլն 200 հազար դրամ։
Առաջին փոխվարչապետի պաշտոնակատար Արարատ Միրզոյանը նշեց, որ բացի նշված գումարից, ընտրությունների կազմակերպման և անցկացման համար ֆինանսական աջակցություն է տրամադրվելու նաև միջազգային հանրության՝ տարբեր դոնոր պետություններից:

Политика 13:11 08/11/2018 Армения
Правительство Армении предоставит ЦИК свыше 2 млрд драмов – для проведения внеочередных выборов в НС
С целью финансирования расходов на подготовку и проведение предстоящих 9 декабря 2018 года внеочередных  выборов в Национальное Собрание Армении правительство Армении предоставило необходимые средства соответствующим структурам. Проект решения был принят на сегодняшнем заседании кабмина.
Исполняющий обязанности министра юстиции Армении Артак Зейналян, представляя проект, отметил, что планируется из Резервного фонда правительства выделить 2 млрд 707 млн драмов Центральной избирательной комиссии (ЦИК), 10 млн драмов – министерству юстиции, 234 млн 224,8 тысяч драмов – Полиции, 224 млн  200 тыс. драмов – на обеспечение  услуг связи.
Исполняющий обязанности первого вице-премьера Арарат Мирзоян отметил, что, помимо указанной суммы, будет получена финансовая помощь для организации и проведения выборов от международного сообщества – из разных стран-доноров.