15:13 12/01/2019 Հայաստան
Թուրքիայի Բալըքեսիր նահանգի Բիգադիչ շրջանում  40 տարի քարանձավում բնակվող Իսքենդեր Գյունդուզը իրեն այցի եկած «հյուրերից» է իմացել, որ Թուրքիայի նախագահը Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն է: Այս մասին գրում է էրմենիհաբերը։
Իրականությունից և աշխարհից կտրված քարանձավի բնակիչը Թուրքիայում կառավարման համակարգի  փոփոխության մասին իմացել է իրեն այցելած գյուղի բնակիչներից:
«Իմ իմանալով Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը վարչապետ էր: Էրդողանը նախագա՞հ է դարձել, հա՞: Այսինքն փոխվել է: Բա վարչապետ ո՞վ է դարձել»,- հարցրել է քարանձավաբնակը:
Կյանքի մի մասը Բրյուսելում անցկացրած և 3 օտար լեզվի տիրապետող Գյունդուզը ընտանեկան խնդիրների պատճառով սար է բարձրացել ու այլևս չի իջել:

Общество 16:03 12/01/2019 Регион
Житель пещеры в Турции удивился изменениями в системе управления страны: Неужели Эрдоган стал президентом, правда?
В городе Балыкесире, расположенном на северо-западе Турции, проживающий на протяжении 40 лет в пещере Искандер Гюндуз, от посетивших его «гостей» узнал, что президентом Турции является Реджеп Тайип Эрдоган. Об этом сообщает «Ermenihaber.am».
Согласно информации, оторванный от реальности и всего мира житель пещеры узнал об изменениях в системе управления Турции от одного из посетивших его жителей села.
«Насколько я знаю, Реджеп Тайип Эрдоган – премьер-министр. Неужели Эрдоган стал президентом, правда? Так кто же стал премьером?» – спросил он.
Проживший некоторое время в Брюсселе и владеющий тремя языками Гюндуз из-за семейных проблем забрался на гору и больше не спускался оттуда.