Քաղաքական 19:01 14/01/2019 Հայաստան
Խորհրդարանական աշխատանքում ձևավորվել է նոր մշակույթ, որի համաձայն էլ հունվարի 14-ին ՀՀ 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի նախագահ ընտրվելուց հետո Արարատ Միրզոյանի հետ հանդիպել է ՀՀ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը: ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ, հանդիպմանը խորհրդարանի նախկին ղեկավարն արդեն ԱԺ նախագահի պաշտոնն ստանձնած Արարատ Միրզոյանին է փոխանցել օրենսդիր մարմնի հետագա ղեկավարումը՝ մաղթելով հաջողություններ: Արա Բաբլոյանը կարևորել է օրենսդիր մարմնում նորընտիր ղեկավարի պարտականությունների լիարժեք իրականացումը:
Երախտագիտություն հայտնելով շնորհավորանքի և բարեմաղթանքների համար՝ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել Արա Բաբլոյանին դժվարին ժամանակահատվածում Ազգային ժողովի բնականոն գործունեությունն ապահովելու համար, կարևորել խորհրդարանում ձևավորված դրական ավանդույթների շարունակականության ապահովումը, նորերի ձեւավորումն ու զարգացումը:
Արա Բաբլոյանը խորհրդարանի ղեկավարին ծանոթացրել է նաև Ազգային ժողովի նախագահի աշխատանքային պայմաններին:

Politics 19:22 14/01/2019 Armenia
A new culture had been formed in the parliamentary work, according to which, on January 14, after being elected President of the RA National Assembly of the 7th convocation the President of the RA National Assembly of the 6th convocation Ara Babloyan met with Ararat Mirzoyan.
As the press department at the Parliament reported, at the meeting the former President of the parliament conveyed the further heading of the legislative body to Ararat Mirzoyan, who had assumed the NA President’s Office, wishing him successes. Ara Babloyan highlighted the full implementation of the newly-elect Head’s duties in the legislative body.
Expressing his gratitude to the former Speaker for the congratulations and good wishes, Ararat Mirzoyan in his turn thanked Ara Babloyan for providing the regular activity of the National Assembly during the hard period, emphasized the provision of the continuity of positive traditions formed in the parliament and the formation and development of the new ones.