Քաղաքական 12:54 15/01/2019 Հայաստան
Հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահ Վահագն Հովակիմյանը քիչ առաջ ներակայացրեց ԱԺ փոխնախագահների քվեարկության արդյունքները։
«Իմ քայլը» դաշինքից Ալեն Սիմոնյանն ընտրվեց ԱԺ փոխնախագահ։ Քվեարկությանը մասնակցել է 130-ը, անվավեր 1 քվեաթերթիկ, կողմ է քվեարկել 109, դեմ՝ 20 պատգամավոր։
Նույն դաշինքից Լենա Նազարյանին ձայն է տվել 124 պատգանավոր, դեմ է քվեարկել 3 պատգամավոր։
Ընդիմադիր փոխխոսնակ է ընտրվել «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունից Վահե Էնֆիաջյանը, ում օգտին քվեարկել է 108, դեմ՝ 3 պատգամավոր։
Փոխխոսնակի պաշտոնի համար առաջադրված «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունօց Մանե Թանդիլյանի օգտին քվեարկել է ընդամենը 19 պատգամավոր։
«Մեծ համակրանք ունեմ «Լուսավոր Հայաստան« կուսակցության նկատմամբ։ Ուզում եմ անկեղծանալ և ասել, որ ընտրության օրը ես իմ արդյունքների հետ միասին հետևել եմ ԼՀԿ-ի տվյալներին և շատ ցանկանում էի, որ դուք այսօր այստեղ լինեիք»,- ասաց Սիմոնյանը՝ շնորհակալություն հայտնելով նաև ԲՀԿ-ի գործընկերներին։
Լենա Նազարյանը ևս շնորհակալություն հայտնեց վստահության համար։
Ընդդիմադիր փոխխոսնակ Վահե Էնֆիաջյանն էլ ասաց. «Ինձ համար այս չափազանց,  կարևոր առաքելությունը կատարելու եմ պատվով»։

Политика 13:06 15/01/2019 Армения
Председатель Счетной комиссии Национального Собрания Армении Ваагн Овакимян немногим ранее представил итоги голосования на выборах трех заместителей председателя НС.
Так, Ален Симонян от фракции блока «Мой шаг» избран вице-спикером НС РА соотношением голосов 109 «за» и 20 «против». В голосовании приняли участие 130 депутатов, недействительным признан 1 бюллетень.
Лена Назарян  от фракции блока «Мой шаг» избрана вице-спикером НС РА соотношением голосов 124 «за» и 3 «против».
Из числа депутатов, включенных в состав оппозиционных фракций, вице-спикером НС РА избран Ваге Энфиаджян от фракции «Процветающая Армения». Его кандидатуру поддержали 108 депутатов, «против» проголосовали 3.