Հասարակություն 14:33 16/01/2019 Հայաստան
2018 թվականի ապրիլ-դեկտեմբեր ամիսներին Հայաստանի Հանրապետությունում Նիկոլ անունը տրվել է 14 նորածնի: Այս մասին PanARMENIAN.Net ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեց ՀՀ արդարադատության նախարարության քաղաքացիական կացության ակտերի գրացման գործակալությունը:
Նշվում է, որ 2017 թվականի ընթացքում Նիկոլ անունը տրվել է ընդամենը 3 նորածնի:
Ստացվում է, որ Թավշյա հեղափոխությունից հետո անունը մոտ 4 անգամ ավելի շատ է դրվել, քան ամբողջ 2017 թվականի ընթացքում:
Աղբյուրը նաև գրում է, Ֆրանսիայում Հայոց ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնելուց հետո ՀՀ քաղաքացիներից մեկը որդուն անվանակոչել էր Սարկոզի՝ ի պատիվ Ֆրանսիայի այդ ժամանակվա նախագահի: Իսկ Լոռու գյուղերից մեկում 11 աղջկանից հետո արու զավակ ունեցած ընտանիքը նրան անվանակոչել էր Զոռով:
2017 թվականին (2018 թվականի տվյալները դեռևս ամփոփված չեն) տղայի ամենատարածված անունը նորածինների շրջանում Դավիթն էր, ամենահաճախ տրվող աղջկա անունը՝ Նարեն:

Society 15:48 16/01/2019 Armenia
14 newborns were named Nikol in April-December 2018 after Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, the Justice Ministry told PanARMENIAN.Net in an emailed statement.
In comparison, only three children were named Nikol throughout 2017.
Also, the news agency says that an Armenian citizen named his son Nicolas in honor of French President Nicolas Sarkozy after the country passed a bill criminalizing the denial of the Armenian Genocide.
In a village of Armenia’s Lori region, parents named their baby boy Zorov (heavily) after having 11 girls.
The most popular baby name for boys was Davit, while Nare topped the most popular girl names list in 2017. The data on most popular baby names in 2018 is not available yet.