Հասարակություն 14:33 16/01/2019 Հայաստան
2018 թվականի ապրիլ-դեկտեմբեր ամիսներին Հայաստանի Հանրապետությունում Նիկոլ անունը տրվել է 14 նորածնի: Այս մասին PanARMENIAN.Net ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեց ՀՀ արդարադատության նախարարության քաղաքացիական կացության ակտերի գրացման գործակալությունը:
Նշվում է, որ 2017 թվականի ընթացքում Նիկոլ անունը տրվել է ընդամենը 3 նորածնի:
Ստացվում է, որ Թավշյա հեղափոխությունից հետո անունը մոտ 4 անգամ ավելի շատ է դրվել, քան ամբողջ 2017 թվականի ընթացքում:
Աղբյուրը նաև գրում է, Ֆրանսիայում Հայոց ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնելուց հետո ՀՀ քաղաքացիներից մեկը որդուն անվանակոչել էր Սարկոզի՝ ի պատիվ Ֆրանսիայի այդ ժամանակվա նախագահի: Իսկ Լոռու գյուղերից մեկում 11 աղջկանից հետո արու զավակ ունեցած ընտանիքը նրան անվանակոչել էր Զոռով:
2017 թվականին (2018 թվականի տվյալները դեռևս ամփոփված չեն) տղայի ամենատարածված անունը նորածինների շրջանում Դավիթն էր, ամենահաճախ տրվող աղջկա անունը՝ Նարեն:

Общество 15:16 16/01/2019 Армения
В Армении в апреле-декабре 2018 года имя Никол дали 14 новорожденным, сообщили в ответ на запрос PanARMENIAN.Net в Агентстве записи актов гражданского состояния Аппарата Министерства юстиции Республики Армения.
Как указывается, в 2017 году именем Никол были названы все 3 ребенка.
Действующим премьер-министром Армении является Никол Пашинян. Получается, что после Бархатной революции 2018 года этим именем детей называли в 4 раза чаще, чем в течение всего 2017 года.
Отмечается также, что после криминализации Францией отрицания Геноцида армян один из граждан Республики Армения  назвал сына Саркози – в честь тогдашнего президента Франции Николя Саркози.
А в одном из сел Лорийской области Армении семейная пара назвала сына, рожденного после 11 дочерей, Зоров (в переводе с армянского – насилу, с трудом. – Прим.ред.).
В 2017 году (итоги 2018 года пока не подведены) самым распространенным именем для мальчиков в Армении был Давид, девочек же чаще всего называли именем Наре.