Հասարակություն 09:47 21/01/2019 Հայաստան
Արցախի Շահումյանի  շրջանում Քարվաճառ քաղաքից Ծառ համայնք տանող ճանապարհի 12-րդ կմ-ին ուղևորներով ավտոմեքենան գլորվել է ձորով հոսող գետը։
ԱՀ արտակարգ իրավիճակների ծառայությունից հայտնում են, որ Շահումյանի ՇԱԻ բաժնի հրշեջ-փրկարարները մեկ մարտական հաշվարկով մեկնել են դեպքի վայր՝ օգնություն ցուցաբերելու նպատակով:
Տեղ հասնելուն պես պարզվել է, որ Հայաստանի Վայոց ձորի մարզի Գլաձոր գյուղի բնակիչ Օ. Գ.-ն իր վարած «Նիվա» մակնիշի ավտոմեքենայով դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից, ինչի հետևանքով վարորդը և նույն գյուղի բնակիչներ, ուղևորներ՝ Ա. Ի.-ն, Է. Հ.-ն տեղում մահացել են, իսկ Ա. Թ.-ն տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով, տեղափոխվել է Շահումյանի շրջանային բուժմիավորում:

Общество 10:14 21/01/2019 НКР
На 12-м километре автодороги, ведущий из города Карвачар в общину Цар в Шаумяновском районе Арцаха (Нагорно-Карабахская Республика, НКР), автомобиль с пассажирами рухнул в ущелье, после чего скатился в реку. Об этом сообщает пресс-служба МЧС Арцаха.
Согласно информации, с целью оказания помощи на место инцидента выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда Спасательной службы МЧС НКР.
Выяснилось, что житель села Гладзор Вайоцдзорской области Армении О. Г. на автомобиле «Нива» выехал за пределы проезжей части автодороги, вследствие чего водитель (О.Г.) и жители того же села, пассажиры – А. И, Э. Г. – скончались на месте, а А. Т. – с телесными повреждениями различной степени тяжести был госпитализирован в медицинское объединение Шаумяновского района.
Согласно полученным от врачей сведениям, состояние здоровья пострадавшего оценивается как средней тяжести.