Քաղաքական 11:05 23/01/2019 Հայաստան
Հայաստանի վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուզբեկստանի նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևը:
Կառավարության  հասարակայնության հետ կապերի  վարչության փոխանցմամբ, ուղերձում ասված է.
ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս ՀՀ վարչապետի պաշտոնում Ձեր նշանակման առթիվ:
Ձեր հաղթանակը ևս մեկ անգամ վկայում է բարեփոխումների Ձեր ծրագրին Հայաստանի ժողովրդի լայն աջակցության մասին, որը միտված է տնտեսության կայուն զարգացմանը և երկրի բնակչության բարեկեցության մակարդակի բարձրացմանը:
Համոզված եմ, որ հայ-ուզբեկական հարաբերությունները, հիմնված փոխադարձ հարգանքի և միմյանց շահերը հաշվի առնելու սկզբունքների վրա, կշարունակեն ընդլայնվել և ամրապնդվել:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հայաստանի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»։

Politics 11:56 23/01/2019 Armenia
President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev sent a congratulatory message to Nikol Pashinyan on his re-appointment as Prime Minister of Armenia.
The message released by the prime minister’s office runs as follows:
“Dear Mr Pashinyan,
Please accept my sincere congratulations on your appointment as Prime Minister of Armenia.
Your victory once again proves the broad support of the Armenian people to your plan of reforms which is aimed at sustainable economic development and increasing the welfare of the country’s population.
I am convinced that the Armenian-Uzbek relations, which are based on the principles of mutual respect and taking one another’s interests into account, will continue to expand and strengthen.