Հասարակություն 13:42 31/01/2019 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Հակոբ Ղահրամանյանն ազատվել է հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ նույն օրը Նախագահ Սահակյանը հաստատել է Կառավարության որոշում Հակոբ Ղահրամանյանին Ասկերանի շրջանի վարչակազմի ղեկավար նշանակելու մասին:
Հունվարի 31-ին Բակո Սահակյանն այցելել է Ասկերան քաղաք եւ շրջվարչակազմի աշխատակիցներին, շրջանի համապատասխան կառույցների և համայնքների ղեկավարներին ներկայացրել նոր շրջվարչակազմի ղեկավարին` նրան մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:

Society 14:41 31/01/2019 NKR
Artsakh Republic President Bako Sahakyan signed on Thursday a decree on relieving Hakob Ghahramanyan from the position of the head of the State Commission on Regulating Public Services and Economic Competition upon his own resignation in connection with assuming a new office.
On the same day President Sahakyan approved the government’s decision on appointing Hakob Ghahramanyan Head of the Askeran regional administration, his office said.
On 31 January Sahakyan visited the town of Askeran and introduced the new head of the regional administration to the staff members of the administration, heads of the relevant structures and communities of the region, wishing him fruitful work.