Քաղաքական 11:35 14/02/2019 Հայաստան
Հայաստանի արտաքին գործերի  նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը փետրվարի 15-ից 17-ը կմասնակցի Մյունխենյան անվտանգության համաժողովին։
ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանգիտության վարչության փոխանցմամբ, այցի շրջանակներում նախատեսվում են նաև երկկողմ հանդիպումներ տասնյակ երկրների արտգործնախարարների և այլ գործընկերների հետ:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 29-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը չբացառեց, որ Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում կարող է հանդիպել Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովի հետ։ Նա նշել էր, ժամկետներն ու այլ հարցեր հստակեցնելուց հետո կտեղեկացնեն հասարակություններին։ Բայց չեն տեղեկացրել։
Մյունխենի անվտանգության համաժողովի բացման պաշտոնական արարողությանը մասնակցելու համար Մյունխեն է մեկնելու նաև Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը։
Մյունխենի անվտանգության միջազգային համաժողովը հեղինակավոր և ազդեցիկ հարթակ է, որն ամեն տարի մեկ հարկի տակ է հավաքում աշխարհի բազմաթիվ պետությունների և կառավարությունների ղեկավարների, քաղաքական, հասարակական գործիչների, դիվանագետների, անվտանգության ոլորտի փորձագետների: Ներկայացուցչական այդ համաժողովում քննարկվում են միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցեր, որոնք արտացոլում են տվյալ ոլորտի արդի մարտահրավերները:

Politics 12:05 14/02/2019 Armenia
Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan of Armenia will take part in the Munich Security Conference in Germany from 15 to 17 February, the ministry told Panorama.am.
During the visit, the Armenian foreign policy chief is expected to hold bilateral meetings with his counterparts from dozens of countries and other partners.
Speaking at a news conference on 29 January, Mnatsakanyan didn’t ruled out another meeting with his Azerbaijani counterpart Elmar Mammadyarov on the sidelines of the Munich Security Conference, adding the dates and other details will be communicated to public later. However, no information has been provided on the possible meeting yet.
As reported earlier, President Armen Sarkissian will also depart for Germany to attend the opening ceremony of the security conference.
The Munich Security Conference is a reputable and influential platform which every year gathers under one roof leaders of multiple states and governments, political, public figures, diplomats, and experts of the security area. At this representative forum, participants discuss issues related to security, reflecting the current challenges existing in the sphere.