Թուրքիայում ձերբակալվել է ընդդիմադիր կուսակցության 55 ներկայացուցիչ
Թուրքիայում 55 անձ է ձերբակալվել, այդ թվում մարտի 31-ին կայանալիք ՏԻՄ ընտրություններին առաջադրված քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական կուսակցության» (ԺԴԿ-HDP) 2 թեկնածու: Այս մասին տեղեկանում ենք Demokrathaber-ից։
Թուրքիայի Աղրը շրջանի հանրապետական դատախազության կողմից իրականացված հետաքննության շրջանակում ձերբակալման որոշում է կայացվել 58 անձի նկատմամբ:
Ոստիկանության նահանգային ստորաբաժանումները Փաթնոսի, Թութաքի, Դողուբայազըթի (Բայազետ), Դիյադինի, Թաշլըչայի, Համուրի և Էլեշկիրթի (Ալաշկերտ) վարչական շրջաններում իրականացրած օպերացիայի արդյունքում 55 անձ է ձերբակալվել:
Նրանց թվում են HDP-ի կողմից առաջադրված Աղրըի համանախագահների թեկնածուներ Ադբուրահման Դողարը և Յելիզ Քարաասլանը: Երեք անձի նկատմամբ  էլ հետախուզում է հայտարարված:

Право 20:14 14/02/2019 Регион
В Турции задержаны 55 человек, в том числе 2 кандидата от Демократической партии народов (HDP), участвующие в предстоящих 31 марта выборах в органы местного самоуправления. Об этом сообщает Demokrathaber.
Согласно информации, в рамках расследования, проведенного республиканской прокуратурой турецкой провинции Агры, принято решение о задержании 58 лиц.
В результате проведенных оперативных работ в административных районах Патнос, Тутак, Догубаязит (Баязет), Диядин, Ташлычай и Элешкирт (Алашкерт) задержано 55 человек.