Իրավունք 17:37 26/02/2019 Հայաստան
ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Չարենցավանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում, որպես համայնքի ղեկավար պաշտոնավարման տարիներին՝ 2015-2018թթ. ընթացքում, համայնքապետարանի աշխատակազմի հողի հարկի և գույքահարկի գումարներից առանձնապես խոշոր չափերի յուրացումներ և վատնումներ կատարելու կասկածանքով 2019 թվականի փետրվարի 26-ին՝ ժամը 14:10-ին, ձերբակալվել է Կոտայքի մարզի Հրազդան համայնքի նախկին ղեկավար Արամ Ռազմիկի Դանիելյանը:
ՀՀ քննչական կոմիտեից հայտնում են, որ քրեական գործի նախաքննությունը շարունակվում է:
Ծանուցում. Ենթադրյալ հանցանքի մեջ կասկածվողը կամ մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորություննապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով` դատարանի` օրինական ուժի մեջ մտածդատավճռով:

Право 17:57 26/02/2019 Армения
Бывший руководитель общины Раздан Котайкский области Армении Арам Размикович Даниелян задержан 26 февраля в 14:10 в рамках уголовного дела, расследуемого следственным отделом Чаренцавана следственного управления СК РА по Котайкской области. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Отмечается, что А. Даниелян задержан по подозрению в присвоении и растрате средств в особо крупных размерах из суммы выплат общинной администрации по линии земельного налога и налога на имущество в годы его пребывания в должности руководителя общины – в 2015-2018 годах.