Հասարակություն 11:10 08/03/2019 Հայաստան
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրավերով մարտի 9-ին Հայաստան կժամանի համաշխարհային խոշոր ընկերություններից մեկի՝ հանրահայտ Chanel նորաձևության տան սեփականատերերից Ժերար Վերթհայմերը:
Նախագահի աշխատակազմի հասարակության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ Ժերար Վերթհայմերն առաջին անգամ է այցելում Հայաստան: Այցը, որը ճանաչողական բնույթ ունի, հնարավորություն է ծանոթանալու Հայաստանի պատմությանը, տեսարժան վայրերին ու պատմամշակութային ժառանգությանը, ինչպես նաև ուսումնասիրելու մեր երկրի թեթև արդյունաբերության ոլորտը, ներդրումային ներուժն ու համագործակցության հնարավոր ուղղությունները:
Ժերար և Ալան Վերթհայմեր եղբայրները ֆրանսիական հայտնի Chanel ընկերության սեփականատերերն են: Նրանց պապը՝ Պիեռ Վերթհայմերը, եղել է Chanel նորաձևության տան հիմնադիր, մոդելավորող Կոկո Շանելի գործընկերը:
Chanel նորաձևության տունը մասնագիտացած է հագուստի և բարձրակարգ աքսեսուարների, օծանելիքի արտադրության ոլորտում: Այն այսօր գործող ամենահին նորաձևության տներից է: Chanel-ի արտադրանքն ամենապահանջվածներից է աշխարհում:

Society 12:23 08/03/2019 Armenia
Gerard Wertheimer, the co-owner of the world’s top luxury brands, Chanel, will arrive in Armenia on Saturday, March 9, at the invitation of President Armen Sarkissian, the presidential press service said.
In his first ever trip to Armenia, the French businessman is expected to get familiarized with the country’s culture, historical and cultural sights, as well as to study the light industry sector of the country for possible cooperation.
Gerard and his brother Alain Wertheimer are the co-owners of the House of Chanel, co-founded by their grandfather Pierre Wertheimer, who was an early business partner of Coco Chanel.
Chanel specializes in cloth design, manufacture of fashion accessories and perfume. Presently, it is one of the world’s oldest and most demanded brands.