Քաղաքական 10:11 19/03/2019 Տարածաշրջան
Արաբական Միացյալ Էմիրություններում Ադրբեջանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Դաշգըն Շիկարովը յուրացրել է Ադրբեջանի կառավարության կողմից Աբու Դաբիի կառավարիչ Խալիֆ իբն Զայդ ալ-Նահայանին ուղարկված նվերը:
Ինչպես հաղորդում են ադրբեջանական աղբյուրները,  խոսքը գնում է 10 բանկա խավիարի մասին:
Բացի այդ, Աբու Դաբիում Ադրբեջանի դեսպանատանը աշխատում է հատուկ հանձնաժողով, որն ուսումնասիրում է կես միլիոն դոլարի հափշտակությունը: Կասկած կա, որ այդ գումարը յուրացվել է:
Շիկարովը բավական փորձառու դիվանագետ է, նախկինում նա ղեկավարել է Ադրբեջանի դիվանագիտական առաքելությունները Պակիստանում և Աֆղանստանում: ԱՄԷ-ում նա դեսպան է նշանակվել 2016 թ.-ի հունվարին:
Նշվում է, որ այս բացահայտումից հետո Ադրբեջանի նախագահը հետ է կանչել դեսպանին։
Այս բացահայտումը ևս մեկ անգամ ապացուցում է, որ Ադրբեջանը շարունակում է իր «խավիարային դիվանագիտությունը»։

Politics 12:37 19/03/2019 Region
Azerbaijan’s Ambassador to the United Arab Emirates Dashgin Shikarov has reportedly appropriated 10 jars of caviar intended as a gift from the Azerbaijani government to Ruler of Abu Dhabi Khalifa bin Zayed Al Nahyan.
In addition, a special commission has been set up at the Azerbaijani Embassy in Abu Dhabi to probe the disappearance of half a million dollars, suspected to have been seized, Azerbaijan media reported.
Shikarov is a highly experienced diplomat. Previously, he headed the diplomatic missions of Azerbaijan in Pakistan and Afghanistan. He began serving as Azerbaijani ambassador to the UAE in January 2016.