Քաղաքական 12:25 20/03/2019 Աշխարհում
Մարտի 26-ից 28-ը Հայաստան կայցելի Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Լիլիան Մորի Պասկիեն։ Այցի ընթացքում հանդիպումներ են նախատեսված Ազգային ժողովում, բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ։  Այսօր հերթական մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը ներկայացնելով  ՀՀ ԱԳՆ  իրականացրած գործունեություն ու գալիք միջոցառումներն ու հանդիպումները։
Նշենք, որ Պասկիերի այցի ժամանակ Երևանի կենտրոնում կբացվի նաև Եվրոպայի հրապարակ, որը նվիրված է Եվրոպայի խորհրդի հիմնադրման 70-ամյակին։
Աննա Նաղդալյանը նաև նշեց, որ ՀՀ-ում մարտի 1-ից մեկնարկել է Ֆրանկոֆոնիայի երկամսյակը, որի շրջանակներում տեղի կունենան մոտ 600 միջոցառումներ, իսկ այսօր էլ նշվում է Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային օրը։
Ապրիլի 2-ից մեկնարկելու է ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի այցը Աֆրիկա՝ Եվթովպիա և Ռուանդա։ Ռուանդայում ԱԳ նախարարը ապրիլի 7-ին մասնակցելու է Ռուանդայի ցեղասպանության 25-ամյակի տարելիցին նվիրված միջոցառմանը։

Politics 13:59 20/03/2019 Armenia
President of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) Liliane Maury Pasquier will visit Armenia on 26-28 March, Foreign Ministry spokesperson Anna Naghdalyan told a news conference on Wednesday.
She said the PACE leader is expected to hold meetings with Armenia’s senior officials, including at the National Assembly.
During Pasquier’s visit, the Europe Square will be inaugurated in downtown Yerevan, marking the 70th anniversary of the Council of Europe.
Separately, she said Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan will start a visit to Africa, namely Ethiopia and Rwanda, on 2 April.
In Rwanda, the Armenian FM will attend the event commemorating the 25th anniversary of the Rwandan Genocide.