Հասարակություն 10:21 23/03/2019 Հայաստան
Մարտի 22-ին, Ադրբեջանի իրավազորության ներքո հայտնված և հետագայում 20 տարվա ազատազրկման դատապարտված ՀՀ քաղաքացի Կարեն Ղազարյանի հայրը` Արմեն Ղազարյանը այցելել է մարտի 16-ին ՀՀ պետական սահմանը խախտած, Ադրբեջանի Հանրապետության քաղաքացի Էլվին Արիֆ Օղլու Հիբրագիմովին: Այս մասին  հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովը։
Ադրբեջանցի սահմանախախտի հետ զրույցում Արմեն Ղազարյանը հետաքրքրվել է նրա առողջական և բարոյահոգեբանական վիճակով: Էլվին Արիֆ Օղլու Հիբրագիմովը Կարեն Ղազարյանի հորը պատմել է իր պահպանման վայրի պայմանների, իրեն տրամադրված պատշաճ բուժօգնության մասին՝ տեղեկացնելով, որ հայ բժիշկները հոգատար վերաբերմունք են ցուցաբերել իր նկատմամբ:
Զրույցի ընթացքում Կ.Ղազարյանի հայրը Է.Հիբրագիմովին է պատմել Կարենի պատմությունը, ով նույն կերպ մեկ տարի առաջ մոլորվել և հայտնվել էր Ադրբեջանի իրավազորության ներքո, սակայն ադրբեջանական իշխանությունների կողմից անարդարացիորեն դատապարտվել է ազատազրկման շինծու մեղադրանքների հիման վրա:

Отец осужденного в Азербайджане гражданина Армении Карена Казаряна посетил нарушившего госграницу РА азербайджанца
Oтец гражданина Армении Карена Казаряна, который оказался под юрисдикцией Азербайджана и был приговорен к 20 годам лишения свободы, – Армен Казарян – 22 марта посетил гражданина Азербайджана Эльвина Ариф оглу Ибрагимова, который 16 марта нарушил государственную границу Армении. Об этом сообщают из Межведомственной комиссии Армении по вопросам пленных, заложников и без вести пропавших лиц.
В беседе с нарушителем госграницы Ибрагимовым Армен Казарян поинтересовался состоянием его здоровья и морально-психологическим состоянием.
Эльвин Ариф оглу Ибрагимов рассказал отцу Карена Казаряна об условиях своего содержания, оказанной ему надлежащей медпомощи, сообщив, что армянские врачи проявили заботливое отношение к нему.
В ходе беседы А.Казарян рассказал Ибрагимову историю Карена Казаряна, который год назад заблудился и оказался под юрисдикцией Азербайджана, но несправедливо был осужден азербайджанскими властями на основании сфабрикованных обвинений.