Հասարակություն 10:21 23/03/2019 Հայաստան
Մարտի 22-ին, Ադրբեջանի իրավազորության ներքո հայտնված և հետագայում 20 տարվա ազատազրկման դատապարտված ՀՀ քաղաքացի Կարեն Ղազարյանի հայրը` Արմեն Ղազարյանը այցելել է մարտի 16-ին ՀՀ պետական սահմանը խախտած, Ադրբեջանի Հանրապետության քաղաքացի Էլվին Արիֆ Օղլու Հիբրագիմովին: Այս մասին  հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովը։
Ադրբեջանցի սահմանախախտի հետ զրույցում Արմեն Ղազարյանը հետաքրքրվել է նրա առողջական և բարոյահոգեբանական վիճակով: Էլվին Արիֆ Օղլու Հիբրագիմովը Կարեն Ղազարյանի հորը պատմել է իր պահպանման վայրի պայմանների, իրեն տրամադրված պատշաճ բուժօգնության մասին՝ տեղեկացնելով, որ հայ բժիշկները հոգատար վերաբերմունք են ցուցաբերել իր նկատմամբ:
Զրույցի ընթացքում Կ.Ղազարյանի հայրը Է.Հիբրագիմովին է պատմել Կարենի պատմությունը, ով նույն կերպ մեկ տարի առաջ մոլորվել և հայտնվել էր Ադրբեջանի իրավազորության ներքո, սակայն ադրբեջանական իշխանությունների կողմից անարդարացիորեն դատապարտվել է ազատազրկման շինծու մեղադրանքների հիման վրա:

12:43 23/03/2019 Armenia
The father of Armenian citizen Karen Ghazaryan sentenced to 20 years in jail in Azerbaijan days ago, visited on Friday Elvin Arif Oglu Ibrahimov at the hospital, who was arrested while illegally crossing the Armenian state border on Saturday, the Armenian State Commission for Prisoners of War, Hostages, and Missing Persons reported in a release.
Elvin Ibrahimov crossed the Armenian border near Barekamavan village in the Tavush region on March 16, at 1:00-01:30. According to the documents he carried, he is a citizen of Azerbaijan.
The guest aksed the Azerbaijani trespasser about his health and psychological condition. Ibrahimov told Ghazaryan’s father about the conditions in his detention place, about the proper medical aid he received and the careful treatment of the medical staff.
During the visit, K. Ghazaryan’s father told Ibrahimov the story if his son who got lost in the border area, accidentally crossed the border with Azerbaijan on July 15, 2018 was sentenced to 20 years of prison charged with attempting to carry out terrorist attacks in Azerbaijan.