Քաղաքական 08:00 25/03/2019 Տարածաշրջան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Վրաստանի կառավարության ղեկավար Մամուկա Բախտաձեն մարտի 24-ին ոչ ֆորմալ հանդիպում են ունեցել Տավուշի մարզի Ենոքավան համայնքում:
Կառավարությունից հայտնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են հայ-վրացական հարաբերությունների օրակարգային տարբեր հարցեր, անդրադարձել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ թեմաների:
Նիկոլ Փաշինյանը և Մամուկա Բախտաձեն ընդգծել են հայ-վրացական հարաբերությունների կարևորությունը բոլոր ոլորտներում և համոզմունք հայտնել, որ հետագա ակտիվ փոխգործակցութունը կնպաստի երկու հարևան ու բարեկամ պետությունների միջև մի շարք ուղղություններով համագործակցության զարգացմանն ու ընդլայնմանը:
Այս համատեքստում, կողմերը կարևորել են ոչ միայն պաշտոնական, այլ նաև նման ոչ ֆորմալ հանդիպումների հաճախակի անցկացումը:
Նիկոլ Փաշինյանի և Մամուկա Բախտաձեի նախորդ ոչ ֆորմալ հանդիպումը տեղի էր ունեցել ընթացիկ տարվա հունվարի 15-ին` Վրաստանի Բոլնիսի քաղաքում:

Politics 10:23 25/03/2019 Armenia
Prime Minister Nikol Pashinyan of Armenia on Sunday had an informal meeting with Georgian Prime Minister Mamuka Bakhtadze in Yenokavan community of Tavush Province.
Reflecting on various issues of Armenian-Georgian relations, the parties touched upon other topics of mutual interest, the Armenian PM’s office reported.
Stressing the importance of Armenian-Georgian relations, Nikol Pashinyan and Mamuka Bakhtadze expressed confidence that the furtherance of cooperation will promote multifaceted exchanges between the two neighboring and friendly states in a number of areas. In this context, the officials attached importance to frequent informal meetings.
The previous informal meeting between Pashinyan and Bakhtadze took place on January 15, 2019 in Bolnisi, Georgia.