Քաղաքական 16:45 15/04/2019 Հայաստան
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, շարունակելով հանդիպումների շարքը Ազգային ժողովի խմբակցությունների հետ, այսօր հանդիպել է «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ, Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանի հետ:
Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ՝ զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Ազգային ժողովի աշխատանքների, միջազգային հարթակներում նրա գործունեությանն առնչվող հարցերի վերաբերյալ:
Նշվել է, որ խորհրդարանական կառավարման համակարգի պայմաններում Ազգային ժողովին բավականին ակտիվ և ծավալուն աշխատանք է վերապահված ինչպես օրինաստեղծ ոլորտում, այնպես էլ խորհրդարանական դիվանագիտության ասպարեզում:
Վահե Էնֆիաջյանն անդրադարձել է «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության գործունեության առաջնահերթ ուղղություններին:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը պատրաստակամություն է հայտնել Սահմանադրությամբ իրեն վերապահված լիազորությունների շրջանակում համագործակցել խորհրդարանի հետ և աջակցել նրա գործունեությանը:

Политика 18:50 15/04/2019 Армения
Президент Республики Армения Армен Саркисян 15 апреля встретился с членом фракции Национального Собрания «Процветающая Армения», вице-спикером парламента Ваге Энфиаджяном.
Как сообщает пресс-служба президента Армении, собеседники обменялись мнениями о деятельности Национального Собрания на международных площадках.
Было отмечено, что в условиях модели парламентского управления Национальному Собранию отведена достаточно активная и объемная работа – как в сфере законотворчества, так и парламентской дипломатии.
Ваге Энфиаджян коснулся приоритетов деятельности фракции «Процветающая Армения».
Президент Армен Саркисян выразил готовность в рамках предоставленных ему Конституцией полномочий сотрудничать с парламентом, поддерживать деятельность НС.