Հասարակություն 19:12 26/04/2019 Հայաստան
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` ապրիլի 25-ից 26- ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 65 դեպք, այդ թվում՝ 5-ը նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու 11, անձնական ունեցվածքի գողության, խարդախության և յուրացման կամ վատնման 8-ական, ծեծի 5, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 3, բնակարանային գողության ու խուլիգանության 2-ական, անձի առևանգման, շորթման, ավտոմեքենա փախցնելու, թմրամիջոցի հայտնաբերման, ապօրինի ծառահատման, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, սպանության սպառնալիքի, արգելանքի տակ գտնվող գույքի նկատմամբ ապօրինի գործողությունների, թմրամիջոցի հափշտակության, ընտրակաշառքի, սառը զենքի հայտնաբերման, ակնհայտ 16 տարին չլրացած անձի նկատմամբ անառակաբարո գործողություններ կատարելու և ազատությունից ապօրինի զրկելու 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 4 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 1-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է բնակարանային գողության 4 և անձնական ունեցվածքի գողության 1 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 10 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 11-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Police: 65 cases of crime detected in the territory of Armenia over the past day
According to the operations reports of Police of Armenia, 65 cases of crime were detected in the territory of Armenia from April 25 to April 26, 5 of which were previously committed crimes.
In particular, 11 cases of causing bodily harm, 8 cases of personal theft, fraud and misappropriation or embezzlement, 5 cases of battery, 3 cases of abuse of office, 2 cases of burglary and hooliganism, 1 case of kidnapping, extortion, vehicle theft, drug detection, illegal felling of trees, official forgery or official negligence, death threats, drug theft, electoral bribe, illegal actions in respect of pledged property, 4 cases of surrender of arms and ammunition have been registered.
From earlier committed crimes 4 cases of burglary and 1 case of personal theft have been solved.
Over the past 1 day, 10 accidents have been registered in the republic: 1 person died, 10 people received bodily injuries of different levels of severity, the source said.