Քաղաքական 12:37 08/06/2019 Հայաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետ Թերեզա Մեյին Միացյալ Թագավորության Ազգային տոնի՝ Թագուհու ծննդյան օրվա առթիվ:
Կառավարության ներկայացրած ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Միացյալ Թագավորության Ազգային տոնի՝ Թագուհու ծննդյան օրվա առթիվ՝ մաղթելով բրիտանացի բարեկամ ժողովրդին խաղաղություն և հետագա առաջընթաց։
Ուրախ եմ արձանագրել, որ սերտ պատմական կապերի վրա խարսխված մեր հարաբերություններն այսօր զարգանում են բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի մթնոլորտում: Հայաստանը մեծապես կարևորում է Միացյալ Թագավորության հետ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում փոխգործակցության ընդլայնումը: Վստահորեն կարող եմ ասել, որ առկա են բոլոր անհրաժեշտ նախադրյալները հայ-բրիտանական փոխշահավետ համագործակցությունը որակապես նոր մակարդակի բարձրացնելու և արդյունավետ ծրագրերով համալրելու համար»:

Политика 13:35 08/06/2019 Армения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Терезе Мэй по случаю Национального праздника Великобритании – Официального дня рождения королевы. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
«Сердечно поздравляю Вас с Национальным праздником Соединенного Королевства – Официальным днем рождения королевы. Желаю дружественному народу Великобритании мира и дальнейшего прогресса.
Рад отметить, что основанные на тесных исторических связях наши отношения сегодня развиваются в атмосфере дружбы и взаимного уважения. Армения придает большое значение расширению сотрудничества с Великобританией во всех сферах, представляющих взаимный интерес. Могу с уверенностью сказать, что имеются все необходимые предпосылки для поднятия армяно-британского взаимовыгодного сотрудничества на качественно новый уровень и реализации эффективных программ», – говорится в поздравлении.