ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:50 27/06/2019 Հայաստան
«168 Ժամ» թերթը գրում է. «Մեր տեղեկություններով՝ Սահմանադրության օրը՝ հուլիսի 5-ին, պետական խորհրդանիշների հանրահռչակման «Մենք» շարժումը նախաձեռնել է հանրահավաք ու քայլերթ։ Ըստ էության, սա իշխող քաղաքական ուժի կողմից ուժի դրսևորման հերթական ցույցն է, քանի որ այն կազմակերպվում է վարչական ռեսուրսի լայնածավալ ներգրավմամբ։
Հանրահավաքն ու քայլերթը կմեկնարկեն Ազատության հրապարակից, և արդեն իսկ, ըստ մեզ հասած տեղեկությունների, մոբիլիզացրել են ողջ վարչական ռեսուրսը՝ ցույց տալու համար, իբրև թե նախկինի պես վայելում են ժողովրդի գերակշիռ մասի անվերապահ աջակցությունը։
Պետական բոլոր գերատեսչություններ՝ մարզպետարաններ, քաղաքապետարաններ, նախարարություններ, գրություններ են ուղարկվել՝ խիստ հրահանգով, որպեսզի նշված քանակի մարդկանց մասնակցություն ապահովեն հուլիսի 5-ի հանրահավաքին ու քայլերթին։ Միջոցառումը կմեկնարկի նախնական պայմանավորվածությամբ՝ ժամը 19:00-ին։
Ինչևէ, հետաքրքիր կլինի տեսնել, թե անգամ վարչական ռեսուրսի լայնամասշտաբ կիրառության դեպքում՝ որքա՞ն կլինի իշխանությունների «աջակիցների» թիվը։ Իշխանությունները, թերևս, այս կերպ փորձում են շոշափել մարդկանց տրամադրությունները՝ հետագայում իրենց կողմից հռչակված վեթինգի և անցումային արդարադատության համար»:

Пресса дня 12:44 27/06/2019 Армения
Газета «168 жам» пишет со ссылкой на свои источники, что в день Конституции, 5 июля, движение «Мы» инициировало митинг и шествие. Это, по сути, очередная демонстрация силы со стороны правящей силы, поскольку организуется с широкомасштабным использованием административного ресурса.
«Митинг и шествие стартуют с площади Свободы и, по нашим сведениям, мобилизован весь административный ресурс, чтобы показать, что якобы они как в прошлом пользуются безоговорочным доверием преимущественной части народа.
Всем государственным ведомствам – областным администрациям, мэриям, министерствам – отправлены письма со строгим указанием обеспечить участие надлежащего количества людей в митинге и шествии 5 июля. По предварительной договоренности, мероприятие начнется в 19:00.
Как бы то ни было, интересно посмотреть, каким будет число «сторонников» власти в условиях столь широкомасштабного использования административного ресурса. Пожалуй, тем самым, власти пытаются прощупать настроение людей для дальнейшего применения инициированного ими веттинга и переходного правосудия», - пишет газета.